Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 najdzikszych newsów tygodnia – pierwsza taka modelka na rozkładówce znanego pisma

96 059  
365   82  
Do Ziemi zbliża się wielka asteroida, ale na szczęście jesteśmy w dobrych rękach, sami o tym nie wiedząc. To znaczy teraz już wiemy. Jesteśmy też bogatsi o inną cenną wiedzę. Jaką? Wejdź i sprawdź.

#1. Mężczyzna wpadł do wulkanu, bo szukał lepszego miejsca, żeby popatrzeć na wulkan


Służby ratunkowe parku narodowego na Hawajach otrzymały wezwanie, bo ktoś zauważył mężczyznę wpadającego do wulkanu Kilauea. Na miejsce przyjechały służby leśne i strażacy, którzy podjęli akcję ratunkową. Po kilku godzinach z krateru wyciągnięto mężczyznę, który, o dziwo, przeżył upadek z wysokości 20–25 metrów. Miał olbrzymie szczęście, bo spadł na wąską półkę, z której następnie go zabrano i odtransportowano helikopterem do szpitala. 30-latek przekroczył metalowe barierki, by mieć lepszy widok na wulkan. Udało mu się – stracił grunt pod nogami i mógł oglądać wulkan z pierwszego rzędu.

#2. Naukowcy w NASA zauważyli asteroidę, która może uderzyć w Ziemię w ciągu kolejnych 8 latNa szczęście to tylko ćwiczenia, które zaproponowali swoim kolegom po fachu inżynierowie NASA na odbywającej się w Waszyngtonie konferencji 2019 Planetary Defence Conference. Symulacja, która zakłada niewielkie, bo 1-procentowe ryzyko uderzenia komety o średnicy 100–300 metrów, miała na celu przetestować istniejące procedury na wypadek realnego zagrożenia. Dzięki otrzymywanym stopniowo informacjom naukowcy mieli za zadanie opracować plan działania, który uwzględniałby między innymi rozpoznanie asteroidy i jej rozmiaru, trajektorię jej lotu oraz procedurę ewakuacji ludności z zagrożonego uderzeniem obszaru.

#3. Osły nie znoszą brytyjskiej pogodyLegendarna wyspiarska aura nie służy osłom, które preferują suche zacisze stajni od zacinającego deszczem wiatru, nawet jeśli pada on w otoczeniu urokliwych brytyjskich wzgórz. Do takich wniosków doszli naukowcy z University of Portsmouth, którzy przez kilkanaście miesięcy obserwowali osły z rejonu miasta Devon, w temperaturze wahającej się od 1 do 33 stopni Celsjusza. Swoje obserwacje porównali z obserwacjami dotyczącymi koni z tego samego rejonu. Wynikało z nich, że podczas deszczowych dni osły preferowały suche i ciepłe schronienie stajni trzy razy bardziej niż konie. Badacze tłumaczą, że ma to sens, gdy się weźmie pod uwagę pochodzenie obu gatunków zwierząt. Konie wywodzą się z umiarkowanych klimatycznie regionów Eurazji, zaś osły „wychowały się” na suchych i gorących terenach południowo-wschodniej Afryki.

#4. Norwegowie złowili walenia-szpiegaRybacy z wód przybrzeżnych wyspy Ingoya wyłowili białuchę, która wzbudziła ich ciekawość. Ssak podpłynął pod ich łódź i zaczął o nią ocierać, ale nie to wywołało największe zdziwienie rybaków. Białucha miała na sobie uprząż z napisem „Własność Sankt Petersburga”. Wzbudziło to słuszne podejrzenia rybaków, bo białuchy zazwyczaj nie występują w swoim naturalnym środowisku z uprzężami na grzebiecie, więc zwierzę przekazano norweskim władzom. Te skontaktowały się z rosyjskimi naukowcami, ale ci twierdzą, że nie prowadzą żadnych badań w okolicy, co pozwala sądzić, że białucha najprawdopodobniej pochodzi z bazy wojskowej w Murmańsku.

#5. George Soros nie jest demonemTak stwierdzono w jednej z audycji na antenie telewizji wPolsce.pl. Goście prowadzącej program Aleksandry Jakubowskiej, poseł Dobromir Sośnierz i dziennikarz Wojciech Biedroń rozmawiali między innymi o węgierskim miliarderze. Zastanawiano się nad pochodzeniem Sorosa i jego wpływie na współczesny świat. Sośnierz stwierdził, że niegdyś potężna Europa dzisiaj się zagubiła, między innymi z winy Sorosa, który marzy o zaniku tożsamości narodowych. Z kolei zdaniem Biedronia Soros był swego czasu potężnym graczem, choć nie jest demonem, ale jego wpływy z dnia na dzień maleją.

#6. Rząd wciąż realizuje inwestycje przed EURO 2012O tym, że Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 to dla Polski ważna sprawa, wiadomo od dawna. I to nic, że skończyły się 7 lat temu – inwestycje wciąż trwają, by turniej mógł przebiegać bez zakłóceń. Dziennikarze „Rzeczpospolitej” dotarli do dokumentu „Sprawozdanie z realizacji przedsięwzięć EURO 2012”, które 19 marca złożyło w Sejmie Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z pisma wynika między innymi, że w związku z EURO 2012 w dalszym ciągu trwa rozbudowa lotniska w Gdyni-Kosakowie czy przebudowa Stadionu Śląskiego. Resort twierdzi, że musi przedstawiać takie sprawozdania rok w rok, ponieważ w ustawie o EURO 2012 nie napisano, kiedy ma przestać. Jednocześnie w ustawie można przeczytać o „przedsięwzięciach niezbędnych do przeprowadzenia turnieju”, tylko nie wiadomo, czy takie przedsięwzięcia dalej są niezbędne, skoro turniej już się odbył.

#7. Mężczyzna połknął słuchawkę, wydalił ją i używa jej nadalTajwańczyk o pseudonimie Hsu obudził się pewnego ranka i stwierdził, że coś jest nie tak. Poprzedniego wieczora zasnął ze słuchawkami Airpods na uszach, ale gdy ponownie otworzył oczy, tylko jedna słuchawka znajdowała się na łóżku. Po bezskutecznych poszukiwaniach drugiej usłyszał odgłos dochodzący z żołądka. Szybko dodał dwa do dwóch i pojechał do szpitala. Prześwietlenie potwierdziło przypuszczenia Tajwańczyka, więc Hsu otrzymał końską dawkę środków przeczyszczających i po 2 dniach doszło do cudu narodzin. Tajwańczyk nagrał film z tego zdarzenia i z dumą zaprezentował swoją zgubę, która miała działać tak, jak wcześniej.

#8. Rabin wyprał tysiące dolarów – nie pójdzie do więzienia, bo poświęcał się dla innychSąd w stanie New Jersey uznał rabina Oshera Eisenmana winnym wyprania znaczącej kwoty z prowadzonej przez rabina szkoły specjalnej. Zarzuty wobec 62-letniego Eisenmana były tak poważne, że groziło mu nawet 10 lat więzienia, jednak prowadzący sprawę sędzia uznał, że rabin poświęcił się dla innych i że korzyści płynące z jego działań przewyższyły straty, których dokonał, dlatego za wypranie 200 tysięcy dolarów Eisenmann otrzymał jedynie 2 lata w zawieszeniu. Sędzia argumentował, że sprawy zagrożone wyrokiem 10 lat więzienia, z jakimi spotyka się na co dzień, nie mają nawet porównania z oskarżeniami przeciwko rabinowi.

#9. Dla jaj napisała wypracowanie na 19 słów i dostała najwyższą ocenęKto powiedział, że szkoła niszczy kreatywność? Niektórzy jeszcze dają opór próbom tłumienia swojej ekspresji i podejmują ryzyko mimo widma złej oceny i wizyty rodziców w szkole. Klasa Allison Garrett otrzymała polecenie napisania recenzji dowolnego filmu, więc nie zastanawiając się długo Garrett wybrała „Podziemny krąg”. Ale jak opisać coś, czego pierwszą zasadę stanowi zakaz mówienia o tym? Właśnie tak. Garrett zrecenzowała film cytując najważniejszą zasadę, której muszą przestrzegać główni bohaterowie, w których wcielili się Brad Pitt i Edward Norton. Odwaga się opłaciła i Garrett dostała możliwie najwyższą ocenę, jednak nauczycielka, która sprawdzała jej pracę, przestrzegła swoją uczennicę, że nie wszyscy nauczyciele mogą mieć takie poczucie humoru.

#10. Rządowe agencje Kazachstanu hardkorowo retuszują zdjęcia swojego prezydentaTakie są właśnie skutki masowej fotoszopyzacji i tworzenia w młodych dziewczętach nierealnego obrazu własnego ciała. Ofiarą tej paskudnej mody padł właśnie Kasym-Żomart Tokajew. Pełniący obowiązki prezydenta Kazachstanu były premier pojawia się na wielu zdjęciach w towarzystwie najważniejszych polityków świata, ale niektóre media zauważyły, że prezydent wygląda inaczej niż zwykle. 65-latek na wielu fotografiach ma niemal całkowicie gładką, pełną zdrowego kolorytu twarz i brakuje mu podwójnego podbródka. Te same media zestawiają sfotoszopowane zdjęcia ze zdjęciami, które nie zostały poddane obróbce, co pozwala łatwo wychwycić różnice. Eksperci uważają, że kampania polepszania wizerunku Tokajewa ma związek z zaplanowanymi na 9 czerwca wyborami prezydenckimi.

#11. Otwarto stadion, który „wygląda jak kobiece genitalia”W Katarze otwarto stadion Al Wakrah, który będzie stanowił jedną z aren zmagań podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w 2022 roku. Mogący pomieścić 40 tysięcy widzów obiekt został przez opinię publiczną ochrzczony wielką waginą ze względu na swój kształt. Projektantka stadionu Dame Zaha Hadid jednoznacznie wskazywała na kształt łodzi dau i jej żagli jako źródła inspiracji i wpadała w złość, słysząc o porównaniach stadionu do kobiecego krocza. 65-letnia Brytyjka irańskiego pochodzenia, która zmarła w 2016 roku na zawał serca, mówiła:
To żenujące, że cokolwiek, co ma dziurę, kojarzy im się z pochwą.
I dodawała:
Gdyby mężczyzna zaprojektował stadion, to nikt by go nie krytykował.

#12. Miasto załatało dziury w jezdni po tym, jak ktoś narysował członki wokół nichJuż starożytni przypisywali wielką moc męskiemu członkowi, a teraz nowożytni odkrywają tę wiedzę. Nowożytni z przedmieść brytyjskiego miasta Middlesbrough zaczęli sprejem obrysowywać dziury w jezdni, ale nie zamierzali bynajmniej ograniczyć się do powielenia konturów dziury – zamiast tego rysowali wokół dziur męskie członki. Miasto, które nie kiwnęło palcem w sprawie dziurawych dróg przez rok, natychmiast ruszyło ze sprzętem i dziury załatało. Przedstawiciele ratusza dają jednak do zrozumienia, że prace ruszyły nie z powodu rysunków, a dlatego, że ekipa łataczy i tak znajdowała się akurat w okolicy.

#13. Na okładce słynnego pisma z kostiumami kąpielowymi po raz pierwszy pojawiła się modelka w burkini„Sports Illustrated” to pismo sportowe, które wypromowało wiele modelek dzięki seksownym sesjom zdjęciowym. Jednak w najnowszym wydaniu SI, zamiast ociekającego seksem ciała odzianego w strój dający wyobraźni niewiele pracy, pojawi się modelka w burkini - tradycyjnym muzułmańskim stroju plażowym. Modelka Halima Aden, urodzona w Kenii amerykańska muzułmanka, mówi, że dzięki swojej sesji będzie mogła wysłać kobietom z różnych stron świata wiadomość, że kobiety powinny się jednoczyć niezależnie od tego, skąd pochodzą. Nie wszyscy jednak akceptują ten przekaz i oskarżają pismo o hipokryzję, argumentując, że religia i seksowne pozy nie idą ze sobą w parze.

#14. Biodegradowalne foliówki jednorazowego użytku mogą nie być takie biodegradowalne, jak się wcześniej wydawałoCi, którzy zdążyli uspokoić swoje sumienie przez zmianę nawyków i kupowanie biodegradowalnych foliówek, mogą mieć znowu powody do niepokoju. Biodegradowalne foliówki, które mają być bardziej ekologiczne od swoich zwykłych odpowiedniczek, nie rozkładają się tak szybko, jak można się było spodziewać. Naukowcy z University of Plymouth zakopali w ziemi, umieścili w wodzie i zostawili na otwartym powietrzu różne rodzaje foliówek i po upływie trzech lat sprawdzili stan każdej z nich. Torebki biodegradowalne zachowały tak dużą wytrzymałość, że udźwignęły ciężar dużych zakupów spożywczych, co skłoniło naukowców do wyciągnięcia wniosku, że coś jest chyba nie tak.

#15. Zleceniodawca nie chciał zapłacić, więc budowlańcy zniszczyli to, co wcześniej sami zbudowaliNa facebookowym profilu Jacka Pendergasta ukazała się seria filmów wideo, na których grupa mężczyzn niszczy ogrodową zabudowę na terenie jednego z gospodarstw domowych w brytyjskim Cheshire. Mężczyźni na filmie zrywają płytki z patio, niszczą młotem drewniane ogrodzenie i krzyczą, że taki los spotyka każdego, kto próbuje ich oszukać. Pendergast to właściciel firmy budowlanej, która realizowała projekt zabudowy ogrodu z filmu. Twierdzi on, że zleceniodawca nie wypłacił mu ponad 7 tysięcy funtów za wykonaną pracę, więc trzeba było dać mu nauczkę. Na miejsce przyjechała policja, ale stwierdziła, że nie będzie się mieszać, bo to sprawa cywilna.

Zobacz też, co działo się tydzień temu, np. gdzie może zabraknąć zimnego piwa.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
2

Oglądany: 96059x | Komentarzy: 82 | Okejek: 365 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

07.04

06.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało