Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Internetowe reakcje na pożar katedry Notre-Dame

58 751  
112   50  
Jeden z symboli Francji został właśnie pochłonięty przez pożar. Jedni dopatrują się w tym symboliki, inni znaków od Boga, a jeszcze inni... mają kolejny materiał do tworzenia memów. Oto jak świat zareagował na spłonięcie katedry Notre-Dame.


Pożar wybuchł 15 kwietnia przed godziną 19 prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia na rusztowaniach ustawionych na dachu katedry.180 lat budowy (1163–1345), kolejne setki lat burzliwej historii, które katedrze udawało się przetrwać, łącznie z rewolucją francuską i II wojną światową, aż do wczorajszego dnia, kiedy w kilka godzin najsłynniejsza katedra Francji spłonęła, ironicznie - podczas renowacji.

Moment zawalenia się iglicy:

To wielka tragedia nie tylko dla Francuzów - niejednemu z nas zamarło na chwilę serce patrząc na ogień pochłaniający katedrę, a dziś widząc jego skutki.Na szczęście sporo najcenniejszych zabytków udało się uratować. Na pewno uratowała się jedna z najcenniejszych relikwii dla chrześcijan - korona cierniowa Chrystusa.Strażacy podali, iż struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone. Przetrwał też ten wspaniały witraż (co ciekawe, ufundowany w Średniowieczu przez prostytutki):Prezydent Francji już zapowiedział odbudowę katedry, a pozyskanie na to środków raczej nie będzie problemem. Oprócz zwykłych ludzi, którzy organizują już zbiórki pieniędzy, również ci bogatsi stanęli na wysokości zadania.

Prezes Holdingu Artemis, François-Henri Pinault, najbogatszy człowiek w Europie (właściciel Gucci i innych marek luksusowych), przeznaczy 200 mln euro na odbudowę katedry Notre Dame.

Reakcje na pożar były różne. Prezydent Trump bardzo chciał pomóc:Głos zabrali również nasi oficjele:Są też tacy, którzy widzą w tym wydarzeniu coś więcej i na serio, rozpoczęło się jakieś niemal średniowieczne doszukiwanie się złowrogich przyczyn pożaru:Niektórym wszedł za bardzo Nostradamus:[i

Innym zaś odnowiły się traumy tęczowo-muzułmańskieJuż po nas, można kupować sobie kwatery na cmentarzach:15 kwietnia to w ogóle pechowy dzień w historii świata:9500 dni temu na okładce blackmetalowego albumu Burzum pojawiła się płonąca katedraW 1985 roku słynny polski malarz Beksiński namalował mroczną wersję Notre-Dame


Są też i inne "spiskowe teorie" np. że to wina Acta 2:Można też spojrzeć na wszystko nieco rozsądniej:Oczywiście internauci wykorzystali okazję i jak z rękawa posypały się memyIstnieje też teoria, że to wszystko jest mocno przesadzoną akcją promocyjną nowego sezonu "Gry o tron"Niektórzy lekko śmieszkują, ale nie zmienia to faktu, że jest nam bardzo smutno:My tymczasem zapraszamy do zapoznania się z kilkoma ciekawostkami na temat Notre-Dame, które znajdziecie w dzisiejszym artykule od Adieu:

>> 13 ciekawostek na temat katedry Notre-Dame, smutnym bohaterze ostatnich dni

11

Oglądany: 58751x | Komentarzy: 50 | Okejek: 112 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

21.01

20.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało