Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

7 dziwacznych pierwszych razy w historii świata

55 251  
190   19  
Nawet głupie rzeczy, które dzieją się po raz pierwszy, warte są odnotowania. Chociażby ku przestrodze przyszłym pokoleniom.

#1. Alain Robert

Alain Robert zasłynął z wykonywania rzeczy, które innym osobom nawet nie przyszłyby do głowy. To, co dla innych koszmarem, stało się dla niego osobliwym hobby – np. wspinaczka po wieżowcach. Po zewnętrznej stronie. Bez zabezpieczeń. Kiedy po raz pierwszy wspinał się na Sears Tower (dzisiaj Willis Tower), wykorzystał do pomocy jedynie przyssawki oraz... kostium Spider-Mana domowej roboty.

#2. Gertrude EderlePierwszą kobietą, która przepłynęła wpław kanał La Manche, była Gertrude Ederle. Wydarzenie to miało miejsce w 1926 roku i nie obyło się bez zaskakujących okoliczności. Po pierwsze, Gertrude pobiła poprzedni rekord – męski – na tej trasie o niemal dwie godziny. Po drugie, pierwszą osobą, która powitała ją na mecie, był brytyjski urzędnik imigracyjny, który poprosił ją o okazanie paszportu.

#3. Samuel CaldwellNiewłaściwe miejsce i nieodpowiednia pora? Samuel Caldwell coś o tym wie. To pierwszy człowiek w Ameryce, którego skazano za sprzedawanie marihuany. Było to w 1937 roku, a całe przewinienie sprowadzało się do upłynnienia dwóch jointów. Kara nie była mała – za swój grzech nieszczęsny diler zmuszony był odpokutować 1000 dolarów grzywny oraz czterema latami ciężkich robót. Żeby było zabawniej, rzecz działa się w Denver w stanie Kolorado – jednym z pierwszych miejsc w dzisiejszych Stanach Zjednoczonych, gdzie zalegalizowano handel marihuaną.

#4. John CarpenterJohn Carpenter zasłynął jako pierwszy na świecie zwycięzca teleturnieju Milionerzy. Podczas całej swojej gry o milion dolarów, z koła ratunkowego skorzystał tylko raz – odpowiadając na ostatnie pytanie. Nawet wówczas jednak nie potrzebował pomocy. Zadzwonił tylko do swojego ojca, by poinformować go, że właśnie wygrywa główną nagrodę.

#5. Britney GallivanChodząca do liceum Britney Gallivan stała się pierwszą osobą na świecie, która dokonała wiekopomnego czynu… złożenia kartki papieru dwanaście razy, całkowicie przecząc twierdzeniom, jakoby niemożliwe było wykonanie już ósmego czy dziewiątego złożenia na pół. Na tym jednak osiągnięcia dziewczyny się nie skończyły, ponieważ oprócz praktyki, zadbała też o teorię i opracowała równanie matematyczne opisujące maksymalną liczbę złożeń papieru.

#6. Satoshi FurukawaCo trzeba zrobić, żeby polecieć w kosmos? Przede wszystkim wykazać się doskonałą kondycją i zdrowiem... Ale czy aby na pewno? Pierwszy Japończyk w kosmosie zdecydowanie temu twierdzeniu przeczy. Satoshi Furukawa, prezenter wiadomości telewizyjnych w średnim wieku, jest nałogowym palaczem niestroniącym przy tym od whisky. Nie przeszkodziło mu to jednak w locie w kosmos.

#7. Sunita WilliamsBiegacze na całym świecie mają to do siebie, że zazwyczaj nie wystarcza im maraton po miejskim parku albo okolicznym lesie. Prędzej czy później zaczynają szukać coraz to dziwniejszych miejsc, w których mogliby kontynuować swoją pasję. Pod tym względem trudno im będzie jednak przebić Sunitę Williams, która – jako pierwszy człowiek w historii – przebiegła maraton w przestrzeni kosmicznej. Wydarzenie miało miejsce na bieżni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i potrwało 4 godziny 24 minuty.

Źródła: 1, 2, 3, 4
5

Oglądany: 55251x | Komentarzy: 19 | Okejek: 190 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

22.01

21.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało