Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

15 najdzikszych newsów tygodnia – tak wygląda najgorszy koszmar każdej osoby korzystającej z e-maila

117 791  
361   154  
Urzędnicy państwowo zdominowali najnowsze zestawienie Najdzikszych newsów. Nie oznacza to jednak, że w zeszłym tygodniu działy się same dobre rzeczy. Jak nie wierzysz, to sprawdź.

#1. Luksemburg stanie się pierwszym krajem z bezpłatnym transportem publicznym

l_1733555c562f4cb1.jpg
Kraj będzie walczył w ten sposób z problemem olbrzymich korków. Szacuje się, że w samej stolicy, mieście Luksemburg, do pracy dociera codziennie 400 tysięcy osób, choć na co dzień mieszka tam raptem 100 tysięcy ludzi. Wedle wyliczeń w samym 2016 roku statystyczny kierowca stolicy kraju stracił 33 godziny na stanie w korku. Nowy stary premier Xavier Bettel, którego wybrano właśnie na drugą kadencję, zapowiedział, że od 2020 roku wszystkie przejazdy autobusami, tramwajami i pociągami staną się bezpłatne. W dalszej kolejności Bettel i jego ekipa zajmą się sprawą legalizacji marihuany.


#2. Kobieta rozwodzi się z 300-letnim duchem pirata, którego poślubiła w tym roku

l_173355621e15d172.jpg

Małżeński sen Amandy Teague nie trwał zbyt długo. 46-letnia Irlandka, która w tym roku wzięła ślub z duchem haitańskiego pirata imieniem Jack na pokładzie statku znajdującego się na wodach międzynarodowych u wybrzeży Irlandii, chce rozwieść się ze swoim partnerem. Teague nie podała powodów, dla których chce odejść od męża, przestrzegła jednak w mediach społecznościowych, że trzeba uważać, gdy się igra z zaświatami. Nie udało nam się niestety poznać zdania małżonka, który zginął najprawdopodobniej w wyniku egzekucji za napadanie na statki w XVIII wieku.

#3. Zaginął naukowiec, który twierdził, że stworzył genetycznie modyfikowane dzieci

l_1733557fb75cdea3.jpg

He Jiankui zwrócił na siebie uwagę światowych mediów niedawnym oświadczeniem, w którym przyznał się do uodpornienia pary bliźniąt na wirusa HIV przy pomocy metody CRISPR wykorzystywanej również do produkcji żywności genetycznie modyfikowanej. Środowisko naukowe potępiło czyn naukowca, który przez lata prowadził swój eksperyment w całkowitej tajemnicy przed władzami uniwersytetu, gdzie pracował. Zarzucono mu brak etyki i naruszanie granic, których naruszać nie wolno. „Szalonego naukowca” zawieszono, a dokumentację jego prac miały zbadać służby. Jiankui zniknął jednak i ślad po nim zaginął.

#4. Matka wysłała syna na jasełka z nadmuchiwaną seks-kozą

l_17335591d3e7cfd5.jpg

Helen Cox z pewnością nie myślała o takiej kozie, przebierając syna Alfiego za pasterza i wręczając mu nadmuchiwaną kukłę zwierzęcia. Nabrała podejrzeń, gdy Alfie wrócił ze szkoły i powiedział, że nauczycielka kazała mu zabrać kozę z powrotem. Cox nadmuchała kukłę i dopiero wtedy zauważyła, że koza ma pomalowane na czerwono usta i otwór w odbycie. Wtedy dotarło do niej, że nadmuchiwana koza to coś znacznie więcej niż tylko zabawka. Kobieta mówi, że nie wie, czy śmiać się czy płakać. Nie ma też pojęcia, dlaczego Amazon, z którego zamówiła lalkę, dopuścił taki produkt do sprzedaży w dziale z zabawkami dla dzieci.

#5. Przedstawicielka rosyjskich władz przyznała, że niesłusznie zniesiono w Rosji karanie przemocy domowej

l_1733560444139676.jpg

W wywiadzie udzielonym agencji informacyjnej RIA Nowosti Tatiana Moskalkowa powiedziała, że prawo nie chroni rosyjskich rodzin przed krzywdą wyrządzaną im przez ich bliskich. W 2017 roku w Rosji wprowadzono przepisy, które umożliwiają odstąpienie od karania osób przyłapanych po raz pierwszy na stosowaniu przemocy domowej, w wyniku której ofiara przemocy doznaje niewielkich obrażeń. Moskalkowa, rzeczniczka praw człowieka, która popierała nowe przepisy, przyznała, że ich wprowadzenie to błąd i że trzeba je ponownie zmienić, ponieważ od czasu aktualizacji prawa liczba incydentów związanych z przemocą domową wzrosła lawinowo.

#6. Władze musiały osuszyć całe jezioro, bo kobieta z HIV popełniła w nim samobójstwo

l_1733561342730757.jpg

Lokalne władze nie potrafiły przekonać mieszkańców hinduskiej wioski Morab, że woda z miejscowego jeziora nie jest „zatruta” wirusem HIV. Kilka dni wcześniej samobójstwo w jeziorze popełniła kobieta, która była nosicielką wirusa. Z obawy przed zarażeniem mieszkańcy zaczęli chodzić po wodę do oddalonego od ich wioski o 3 kilometry kanału Malaprabha. Lokalne władze nie miały wyjścia i osuszyły całe jezioro o wielkości 25 boisk piłkarskich, licząc na to, że woda z kanału wypełni je ponownie.

#7. Prezydent Portugalii zaślinił się na spotkaniu z prezydentem Chin

l_1733562b0b5b9c28.jpg

„Patrz na mnie tak jak Marcelo Rebelo de Sousa na Xi Jinpinga” chciałaby powiedzieć niejedna zakochana osoba. Portugalskiemu prezydentowi ulało się nieco z ust podczas spotkania z prezydentem Chin, który przyjechał do Portugalii z wizytą. Komentatorzy twierdzą, że de Sousa nie mógł powstrzymać swojej radości na myśl, że Chińczycy chcą, by Portugalia znalazła się na „nowym Szlaku Jedwabnym” – wartym potężne pieniądze projekcie handlowym Państwa Środka. Komentatorzy rozumieją podniecenie portugalskiego prezydenta, ale apelują też, by choć spróbował się kontrolować.

#8. Pretendentka do tytułu miss pośladków otrzymała karę ponad 100 tysięcy złotych za wszczęcie bójki podczas konkursu na miss pośladków

l_1733563a0d7aa619.jpg

Do zdarzenia doszło w listopadzie 2018 roku. Jedna z finalistek odbywającego się w Brazylii konkursu Miss Bumbum, Aline Uva, zdarła szarfę ze zwyciężczyni Ellen Santany. Uva nie mogła pogodzić się z wygraną rywalki, którą oskarżyła o posiadanie sztucznych pośladków, podczas gdy ona „pracuje ciężko na siłowni na swoje krągłości”. Uva została ukarana przez organizatora konkursu grzywną w wysokości odpowiednika ponad 100 tysięcy złotych i nakazano jej zwrócić ukradzioną szarfę zwyciężczyni. Na to się jednak nie zanosi, bo Uva sądzi, że jest jedyną kobietą, która zasługuje na tytuł miss pośladków.

#9. Greckie ministerstwo obrony rozpocznie społeczną zbiórkę pieniędzy na nowe okręty

l_173356483e338b410.jpg

Grecki minister obrony Panos Kammenos poprosił przemysł stoczniowy o pomoc w budowie nowych okrętów wojennych. W przemówieniu z okazji dnia świętego Mikołaja, patrona greckich marynarzy i greckiej marynarki wojennej, minister zaapelował do przedstawicieli przemysłu stoczniowego oraz zwykłych Greków, by wspomogli oni realizację planu modernizacji greckiej floty. Kammenos zapewnił, że sam przeznaczy na ten cel część swojej wypłaty i przeleje pieniądze na przeznaczone do zbiórki konto.

#10. Sąd odrzucił wniosek mężczyzny o odmłodzenie

l_1733565dc63b40b11.jpg

Emil Ratelbrand złożył w zeszłym miesiącu podanie do sądu w holenderskim Arnhem o zmianę daty urodzenia. 69-latek chciał odmłodzić się o 20 lat, ponieważ uważa, że jego obecny wiek nie odzwierciedla jego stanu emocjonalnego oraz przeszkadza mu w znalezieniu miłości i pracy. Mężczyzna, który na co dzień pracuje jako coach, argumentował, że taka zmiana wpisywałaby się w ogólny trend zmian imienia lub płci. Sąd nie podzielił jednak zdania Ratelbranda i wniosek odrzucił. Sędzia tłumaczył, że mężczyzna ma prawo czuć się młodszy niż jest w rzeczywistości, ale dodał też, że nie można, ot tak, wykreślić 20 lat ze swojego życia, ponieważ niosłoby to ze sobą wiele przykrych konsekwencji społecznych.

#11. Zatrzymany za przekraczanie prędkości kierowca tłumaczył, że nie chce, żeby mu jedzenie wystygło

l_1733567d08b2b3314.jpg

Mężczyzna wyprzedzał nieoznakowany radiowóz na jednej z ulic brytyjskiego Sheffield. Tak mu się śpieszyło, że przy okazji przekroczył dozwoloną prędkość, więc policjanci musieli go zatrzymać. Zaskoczony kierowca tłumaczył, że śpieszy się do domu, bo nie chce, żeby wystygło mu jedzenie, które odebrał w jednym z miejscowych makdonaldów. Pełni współczucia policjanci sprawdzili dokumenty przedstawione przez kierowcę i odkryli, że prowadzony przez niego volkswagen golf nie posiada ubezpieczenia. Na miejsce wezwano lawetę, która odholowała auto. Rzecznik policji podsumował sytuację słowami: „Zorganizowaliśmy mu własny dowóz”.

#12. W jednym z afrykańskich państw można zamówić sobie kozę przez aplikację

1733570ad615dd212.jpg

Tupuca to działający w Angoli start-up podobny do naszego Pyszne.pl albo Pizzaportalu. Od 2016 roku aplikacja łączy ze sobą głodnych użytkowników i restauracje, które rozwożą jedzenie. Teraz Tupuca zamierza poszerzyć zakres działalności i oprócz jedzenia będzie oferować dowóz węgla, benzyny, a nawet żywych zwierząt na obiad. Za dużą kurę trzeba będzie zapłacić równowartość 7 dolarów, koszt dowozu świni zacznie się od 103 dolarów, zaś kozę będzie można otrzymać już za 64 dolary. Właściciel start-upu uważa, że w ten sposób uda się przynajmniej zagospodarować część szarej strefy, której i tak nie można zlikwidować, a która zasila jedną trzecią PKB Angoli.

#13. Tysiące urzędników biorą udział w zapętlonej wymianie e-maili

l_1733558bfc04e6d4.jpg

25 tysięcy urzędników amerykańskiego stanu Utah otrzymało e-maila w sprawie świątecznej zrzutki. Problem w tym, że wiadomość została wysłana z adresami urzędników w polu Do wiadomości, a wielu z nich tego nie zauważyło i na e-maile odpowiada za pomocą przycisku Odpowiedz wszystkim. Rzecznik władz stanu opublikował na swoim profilu na Twitterze zrzuty ekranu z odpowiedziami, które otrzymał jako jedna z osób, której adres znalazł się na liście. Wiele z nich zaczynało się po prostu od słów „PRZESTAŃCIE ODPOWIADAĆ WSZYSTKIM”, ale apel nie zawsze przynosił zamierzony efekt i prawdopodobnie wymiana trwa do tej pory.

#14. Naczelniczka urzędu skarbowego z Bartoszyc została odwołana ze stanowiska

l_17335661b06dcf713.jpg

Wygląda na to, że sprawa tzw. afery żarówkowej dobiegła końca. Dyrektor Krajowej Administracji Skarbowej odwołał ze stanowiska naczelniczkę urzędu skarbowego w Bartoszycach. Być może ktoś jeszcze nie słyszał, ale Małgorzata Sipko zleciła prowokację, o której usłyszała cała Polska. Z powodu nadgorliwości naczelniczki Skarb Państwa stracił ogółem 1100 zł w akcji rodem z filmów o Bondzie, na której miał zarobić całe 3,81 zł. Nie wiadomo, czy konsekwencje poniosą też podwładne naczelniczki, które wykonywały jej polecenia, nie wiadomo też co będzie robić sama naczelniczka, ale zdobyta sława z pewnością wyprzedzi ją gdziekolwiek się nie ruszy.

#15. Kierowców BMW okrzyknięto mianem najgorszych kierowców

l_17335682f9cea3a15.jpg

Legendy okazały się fałszywe – w samochodach BMW znajdują się jednak kierunkowskazy, tylko kierowcy BMW nie chcą ich używać. Tak w skrócie można podsumować wyniki ankiety przeprowadzonej przez brytyjską firmę transportową WMB Logistics. Ankietowanym zadano różne pytania dotyczące ich doświadczeń na drodze i zdania o innych kierowcach. Ankietowani uznali, że kierujący pojazdami BMW serii 1 jeżdżą najbardziej ryzykownie, przy czym wszystkie osoby, które wzięły udział w ankiecie twierdziły, że same jeżdżą bezpiecznie. Na dalszych miejscach uplasowali się kierowcy Corsy, Forda C-MAX, Volkswagena Polo i Audi A4.

A tydzień temu pokazaliśmy ciężki żywot blogerów. No weź im współczuj.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
9

Oglądany: 117791x | Komentarzy: 154 | Okejek: 361 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.12

15.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało