Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Kilka rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o marihuanie

68 035  
283   106  
Coraz więcej rządów decyduje się na legalizację marihuany - ostatnio na taki krok zdecydowała się Kanada. Dowodzi to, że roślina ta cieszy się coraz większą popularnością, a widok przymrużonych oczu staje się społecznie akceptowalny. W duchu tych przemian społecznych prezentujemy kilka ciekawostek o diabelskiej sałacie, jak zwykli ją nazywać mieszkańcy Ameryki Północnej.

#1.

Pierwszym towarem zakupionym przez sieć była marihuana. Ponad 40 lat temu studenci Uniwersytetu Stanforda wykorzystali Arpanet, by kupić zioło od kolegów z MIT. Prawdziwi pionierzy!

#2.

W Denver jest więcej placówek, w których można kupić marihuanę niż Starbucksów.

#3.

Choć efekty ich spożywania są zupełnie inne, blanty i browarki są jak kuzyni. Zarówno chmiel, jak i konopie indyjskie należą bowiem do rodziny konopiowatych.

#4.

W Bhutanie konopie są tak powszechne, że uważa się je za chwasty. Mówi się nawet, że o wiele trudniej trafić tam na "zwykłą" trawę.

#5.

Bob Marley został pochowany ze swoją Biblią, gitarą i - jakżeby inaczej - garścią marihuany.

#6.

Więcej nastolatków pali trawkę w stanach, w których jest to nielegalne.

#7.

Marihuanę da się przedawkować. Wystarczy tylko wypalić ponad 680 kilogramów w 15 minut.

#8.

W 2003 roku Kanada została pierwszym krajem, który umożliwił pacjentom korzystanie z medycznej marihuany. Dziś, 15 lat później, marihuana jest tam legalna.

#9.

W szkole średniej Cameron Diaz kupowała zioło od Snoop Dogga. Było to długo przed tym, jak zyskali międzynarodową sławę.

#11.

Jerzy Waszyngton hodował trawkę. Mówi się, że miało to uśmierzać ból zębów. W XVIII wieku opieka dentystyczna nie była tak dobra jak teraz.

#12.

ONZ szacuje, że marihuaną raczy się 158,8 milionów mieszkańców naszego globu. To niespełna 4% całej populacji.

#13.

W latach 90. XIX wieku marihuana była rekomendowana jako substytut alkoholu, ponieważ nie prowadziła do przemocy domowej. W przeciwieństwie do nadużywania alkoholu.

#14.

Kiedy Barack Obama jeszcze studiował, był członkiem grupy o nazwie "Choom Gang". Była to ekipa grająca w koszykówkę i jarająca zioło. Były prezydent ciągle pogrywa w kosza, więc kto wie...

#15.

Paragwaj uważany jest za światowego lidera w ilości wytwarzanej marihuany. Na drugim miejscu plasuje się Meksyk.

#16.

Około 9% osób palących trawkę uzależnia się od niej. Dla porównania, od kokainy uzależnia się 15% użytkowników, a od heroiny 24%.

#17.

Udowodniono, że konopie indyjskie z powodzeniem leczą wiele dolegliwości, łącznie z zespołem stresu pourazowego (PTSD), depresją i chronicznym bólem.

#18.

Od 2015 roku rynek związany z marihuaną jest najszybciej rozwijającym się rynkiem w USA. Jeśli (lub "kiedy") konopie indyjskie staną się legalne we wszystkich stanach, przerośnie rynek żywności ekologicznej.

38

Oglądany: 68035x | Komentarzy: 106 | Okejek: 283 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.05

27.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało