Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 pozytywnych newsów, które mogliście przegapić

89 113  
360   91  
Świat to nie tylko tragedie i dramaty. Pomiędzy tym wszystkim dzieją się również rzeczy, które wywołują uśmiech na twarzy.

#1. Nowozelandzka firma z sukcesem testowała 4-dniowy tydzień pracy

l_1712009c89cb6cd1.jpg

W marcu i kwietniu tego roku firma Perpetual Guardian pozwoliła swoim 240 pracownikom pracować przez 4 dni w tygodniu zamiast zwyczajowych pięciu. W tym czasie płaciła im tak, jakby pracowali w normalnym wymiarze godzin. Po zakończeniu okresu testowego 78% pracowników firmy zadeklarowało osiągnięcie lepszej równowagi pomiędzy pracą a czasem wolnym, 7% odnotowało spadek stresu, a 5% zaczęło doświadczać większej satysfakcji w życiu.

#2. Pan młody w trakcie ślubu wskoczył do wody, żeby uratować tonącego nastolatka

l_1712010ccaf00512.jpg

37-letni Zac Edwards brał ślub z 32-letnią Cindy Edwards na plaży w Orange Beach w amerykańskim stanie Alabama. Para pozowała akurat do zdjęć, gdy mężczyzna usłyszał krzyk jakiejś kobiety. Kobieta krzyczała, ponieważ zauważyła topiącego się nastolatka. Niewiele myśląc, Edwards, na co dzień funkcjonariusz straży przybrzeżnej, wbiegł do wody i pomógł wyciągnąć topielca, którym okazał się 18-letni Jamel Robinson.

#3. Psy wyczuwają smutek swoich właścicieli i starają się ich pocieszyć

l_171201173a61a8b3.jpg

Kto jest dobrym pieskiem? Ten, który potrafi rozpoznać emocje na twarzy swojego właściciela i potrafi odpowiednio zareagować. Już wcześniej dowiedziono, że psy to potrafią, a najnowsze badania przeprowadzone na Macalester College tylko to potwierdzają. Badacze zaprosili do badania 34 osoby i ich psy. Właścicieli zamknięto w przeszkolonym pomieszczeniu i kazano udawać smutek, przed pomieszczenie zaś przyprowadzano psy. Widząc płaczących właścicieli, około połowa psów pobiegła do nich.

#4. Gitarzysta metalowy zdradził, że uratował życie jednej z fanek plując jej w oko piwem

l_1712012c2e4c2fe4.jpg

Po jednym z koncertów grupy Every Time I Die do gitarzysty Jordana Buckleya podeszła kobieta i zaczęła opowiadać o zdarzeniu, do którego doszło podczas jednego z wcześniejszych koncertów. Gdy Buckley pluł wówczas piwem ze sceny w kierunku publiczności, część płynu miała trafić kobiecie do oka. Na drugi dzień po zdarzeniu oko fanki nie wyglądało zbyt dobrze. Z obawy o infekcję poszła do lekarza, który stwierdził, że to nie infekcja, tylko guz mózgu. Na szczęście nowotwór okazał się niewielki i go wycięto, ale gdyby nie Buckley i jego plucie piwem, to prawdopodobnie nowotwór rozwijałby się dalej.

#5. Lidl sprzedaje „brzydkie warzywa” za grosze

l_1712013611b39bc5.jpg

Należące do Lidla sklepy w Wielkiej Brytanii będą sprzedawać 5-kilogramowe pudła owoców i warzyw w cenie 1,5 funta (ok. 8 zł). 122 placówki wezmą udział w pilotażowym programie, który ma pomóc w zapobieganiu marnotrawstwu żywności. Poobijane, lekko uszkodzone lub „stare” warzywa często nie schodzą, więc sieć zamierza dać im drugie życie. Program stanowi też część szerszej strategii sieci, polegającej na ograniczaniu marnowania żywności.

#6. Dzieci znalazły i oddały zagubiony portfel wypełniony sporą ilości gotówki

l_1712014daaf3d6c6.jpg

Trójka dzieciaków znalazła na ulicach jednego z miast stanu Kolorado portfel, a w nim 700 dolarów. Zamiast jednak oddać się szałowi zakupów przyśpieszającemu próchnicę, trójka postanowiła oddać portfel właścicielowi. Dzieciaki znalazły adres, pod którym mieszkał właściciel zguby i mu ją oddały, a zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu pod domem.
Po prostu pomyśleliśmy, że tak trzeba zrobić. To miłe uczucie, bo tak naprawdę nie potrzebowaliśmy tych pieniędzy. Właśnie dlatego postanowiliśmy je oddać – powiedziała jedna z nastolatek.


#7. Mężczyzna uratował małego borsuka, który spadł z klifu

l_1712015306091f27.jpg

Tom Wildblood pływał wokół jaskini wodnych w Kornwalii swoim kajakiem, gdy zauważył spadającego z wysokiego klifu młodego borsuka. Mężczyzna podpłynął do miejsca, na które zwierzę spadło i nie mógł się nadziwić, że po upadku z wysokości 27 metrów mały borsuk wciąż żyje. Mężczyzna wciągnął zwierzaka na swój kajak i po dobiciu do brzegu odwiózł go do weterynarza. Tam zmarznięty i poobijany futrzasty kaskader otrzymał odpowiednią pomoc.

#8. Australijscy naukowcy opracowali pierwszy test na wykrywanie wczesnych stadiów raka skóry


Obecne metody wykrywania tego typu nowotworu pozwalają go zidentyfikować dopiero w zaawansowanej fazie rozwoju, gdy szanse na wyzdrowienie pacjenta wynoszą poniżej 50 procent. Opracowana przez naukowców z Edith Cowan University metoda badania krwi pozwalałaby wykrywać raka skóry, gdy tylko zacząłby się rozwijać, co zwiększyłoby szanse na wyzdrowienie do nawet 99%. Póki co trwają jeszcze badania nad nową metodą, która może wejść do użycia w ciągu 3–5 lat.

#9. Jedna z nowojorskich bibliotek wypożycza różnego rodzaju dodatki garderobiane tym, których na nie nie stać

l_1712017388c7d7a9.jpg

Ci, którzy wybierają się na rodzinną uroczystość lub rozmowę o pracę, ale nie stać ich na dodatki w postaci muszki, krawata czy torebki, mogą je wypożyczyć z jednego z oddziałów New York Public Library. Jeśli tylko posiada się wyrobioną kartę do biblioteki, różnego rodzaju akcesoria można wypożyczyć na okres do trzech tygodni. Nietypowa działalność placówki to wynik dofinansowania w ramach projektu wdrażania innowacyjności do nowojorskich bibliotek.

#10. 3-latka uratowała życie ojcu

l_17120188bd4d99310.jpg

Trevor McCabe przebywał w swoim domu razem ze swoimi dwiema córkami. W pewnym momencie bardzo źle się poczuł, więc wziął telefon, żeby zadzwonić po lekarza. Nie zdążył i upadł na podłogę. Znalazła go 3-letnia Molly i choć początkowo sądziła, że tata się tylko bawi, to zorientowała się, że coś jest nie tak. Molly wzięła telefon, który ojciec zdążył na szczęście odblokować, i zadzwoniła do matki za pośrednictwem wideorozmowy. Zapłakana, pokazała matce leżącego ojca, więc matka zadzwoniła do sąsiadów, a ci – na pogotowie, które przyjechało i zabrało Trevora.


Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
7

Oglądany: 89113x | Komentarzy: 91 | Okejek: 360 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało