Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 najdzikszych newsów tygodnia – żenująca kompromitacja w „Milionerach”

148 040  
495   120  
Nie tylko Polska ma swoją lamę, która jest więcej niż jednym zwierzęciem, o czym przekonali się ostatnio widzowie w Turcji. Dobrze przynajmniej, że zwierzęta okazały się w zeszłym tygodniu bardziej ludzkie niż ludzie.

#1. Kobieta nie potrafiła określić położenia Wielkiego Muru Chińskiego

Wygląda na to, że poziom teleturniejów w Turcji również może być dla niektórych nie do przeskoczenia, co udowodniła jedna z uczestniczek tureckiej wersji „Milionerów”. Su Ayhan została w czwartej rundzie zapytana o to, „gdzie znajduje się Wielki Mur Chiński”. 26-latka poprosiła o pomoc publiczność, ale pomoc na niewiele się zdała, ponieważ tylko 51% osób udzieliło prawidłowej odpowiedzi. Ayhan zadzwoniła więc do przyjaciela i dopiero jemu udało się ją przekonać do udzielenia prawidłowej odpowiedzi na pytanie.

#2. Składająca się z samych kobiet organizacja wspierająca kobiety w pracy wybrała mężczyznę na swojego przewodniczącego


Brytyjska organizacja AllBright wybrała na swojego przewodniczącego Allana Leightona, czym sprowadziła na siebie krytykę wielu osób. Organizacja składa się bowiem z samych kobiet i zajmuje się działalnością wspierającą kobiety w rozwoju ich biznesów. Wybór mężczyzny do kierowania organizacją składającą się z samych kobiet wydaje się mocno nieadekwatny do jej działalności. Jedna z przedstawicielek AllBright tłumaczy, że mężczyźni są organizacji potrzebni, by organizacja mogła korzystać z ich siły i wiele osiągnąć.

#3. Mężczyzna przez 30 lat opłakiwał córkę nad niewłaściwym grobem


Córka George'a Salta z Manchesteru zmarła w 1988 roku, 2 dni po urodzeniu. Mężczyzna przez 30 lat odwiedzał miejsce na cmentarzu, które jak sądził stanowiło miejsce pochówku córki. Niedawno jednak przyszedł na cmentarz i zauważył, że nagrobek przesunięto kawałek dalej. Zarządca cmentarza wyjaśnił, że w latach 80. doszło do pomyłki i nagrobek postawiono w miejscu, w którym nie było ciała córki mężczyzny. O pomyłce dowiedziano się dopiero teraz, w związku z czym nagrobek przeniesiono nad faktyczną mogiłę. Cierpiący ojciec nie ukrywa swojego żalu, że przez wszystkie te lata płakał nad pustym miejscem.

#4. Burger King grał jedną piosenkę przez cały dzień


Jedna z brytyjskich placówek sieci fast food wygrywała utwór „Africa” zespołu Toto przez cały dzień. Decyzja Burger Kinga to wynik wyzwania rzuconego na Twitterze, gdzie w zamian za 1000 udostępnień wpisu firma obiecała grać „Africę” w jednym z lokali przez cały dzień. Burger King musiał dotrzymać słowa, ponieważ wpis został udostępniony prawie 7 tysięcy razy. Nie wiadomo, jak na to wszystko zapatrywali się pracownicy wybranej placówki, którzy musieli przez cały dzień wysłuchać zapętlonego utworu ok. 100 razy.

#5. Mężczyzna został poproszony o nieparkowanie swojego auta, bo miało ono obniżać prestiż dzielnicy


Bradley Walsh znalazł kartkę wetkniętą za wycieraczkę swojego vana zaparkowanego na jednej z ulic w Edynburgu w bogatej dzielnicy Drumsheugh Gardens. Napis na kartce głosił:
„Kierowco, nie parkuj swojego auta przed naszym nowym mieszkaniem, ponieważ zakłóca ono dobry smak tego rejonu. Reklamy, którymi oklejone jest auto, pasują bardziej do mniej bogatych dzielnic. Dzięki!”
Właściciel auta, który na co dzień pomaga dzieciom z biednych rodzin, opublikował zdjęcie wiadomości na swoim Facebooku z ironicznym dopiskiem:
„Jak to dobrze, że dobro wraca”
Ponadto mężczyzna zaproponował właścicielom mieszkania zbudowanie zamku z fosą, która oddzieli ich od plebsu, i nazwał ich klaunami.

#6. Prezydencki medal został skradziony z burdelu, gdy opiekun medalu oddawał się burdelowym czynnościom


Złoty medal nakładany przez prezydenta Boliwii podczas największych uroczystości padł łupem złodzieja, gdy opiekun medalu postanowił wykorzystać opóźnienie samolotu na wycieczkę po burdelach. Porucznik Roberto Juan de Dios Ortiz Blanco transportował medal z zadaniem przekazania go prezydentowi Evo Moralesowi na paradę wojskową w mieście Cochabamba. Medal jednak nie dojechał i prezydent pojawił się na paradzie bez niego. Strata cennego medalu, podarowanego Boliwijczykom przy okazji założenia ich państwa w 1825 roku, została porównana do kradzieży korony należącej do królowej Elżbiety II.

#7. W Berlinie zamknięto jeden z terminali na lotnisku z powodu seks zabawek


Różnego rodzaju gadżety, w tym wibrator, pomylono z możliwym ładunkiem wybuchowym. Obsługę lotniska zaniepokoił widok nietypowych, trudnych do zidentyfikowania przedmiotów przechodzących w walizce przez skaner. Obsługa zawiadomiła służby bezpieczeństwa, a właściciela walizki wezwano do złożenia wyjaśnień. Mężczyzna, najprawdopodobniej ze wstydu, przebąkiwał jedynie, że przewozi „sprzęt techniczny”, więc doprowadzono go na przesłuchanie. Po godzinie przesłuchiwania mężczyzny służbom udało się ustalić, że w walizce przewozi on seks zabawki. Terminal można było ponownie otworzyć.

#8. Kobieta została aresztowana, a jej zdjęcie opublikowane w sieci – internauci domagali się, by opublikowała instruktaż robienia makijażu


Marshala Perkins została zatrzymana w lutym tego roku za posiadanie marihuany. 19-latka z Teksasu zyskała pewnego rodzaju sławę, gdy w Internecie ukazały się jej zdjęcia z aresztu. Perkins ma na sobie dobry makijaż, składający się między innymi z różowego cienia do powiek z brokatem i sztucznych rzęs. Zdjęcie studentki zostało pod koniec lipca opublikowane na Twitterze, gdzie ktoś dodał komentarz z apelem uwolnienia kobiety, by mogła przygotować instrukcję nakładania makijażu. Komentarz zebrał 280 tysięcy polubień. W rozmowie z jedną z lokalnych gazet studentka przyznała, że po publikacji zdjęć w Internecie zaczęła otrzymywać wiele próśb o pomoc w wykonywaniu makijażu.

#9. Para staruszków, która uciekła z domu spokojnej starości na festiwal metalowy, okazała się nie być staruszkami i nie dotarła na festiwal


Tą historią żyły ostatnio wszystkie media. Para staruszków miała uciec z domu opieki i udać się prosto na festiwal metalowy Wacken Open Air w Niemczech. Tak trzeba żyć – głosiły nagłówki. Najnowsze oświadczenie niemieckiej policji w tej sprawie skłaniałoby ku refleksji, żeby tak jednak nie żyć. Co prawda dwójka mężczyzn faktycznie uciekła z domu opieki, ale nie po to, żeby iść na koncert, bo nie mieli nawet biletów, lecz po to, żeby się upić. Trudno też obu uciekinierów nazwać staruszkami, ponieważ jeden ma 58, a drugi 59 lat. Obaj też mają problemy ze zdrowiem psychicznym.

#10. Staruszka postrzeliła masturbującego się rowerzystę, który ją śledził


Do zdarzenia doszło w Teksasie. Wynosząca śmieci kobieta zauważyła, że obserwuje ją mężczyzna, który jedzie rowerem i się masturbuje. Starając się nie zwracać na niego uwagi, kobieta weszła z powrotem do swojego domu. Mężczyzna jednak ruszył za nią, więc kobieta poszła po strzelbę. Zza zamkniętych drzwi ostrzegła go, że będzie strzelać, jeśli ten nie opuści należącego do niej terenu. Mężczyzna nie posłuchał, więc kobieta strzeliła mu prosto w pierś. Napastnik został odwieziony do szpitala i prawdopodobnie wyzdrowieje. Tydzień wcześniej został zatrzymany przez policję za publiczne obnażanie się.

#11. Stado krów pomogło policji zatrzymać uciekającą kobietę


Kobieta wyskoczyła z auta, które rozbiło się nieopodal pola z pasącymi się krowami. Wbiegła na pole i zaczęła uciekać przed goniącymi ją policjantami. Nie spodziewała się jednak, że do pościgu dołączą też krowy. Około 16 sztuk bydła ruszyło za kobietą i pomogło w jej ujęciu – zwierzęta zagoniły uciekinierkę w kozi róg, gdzie wpadła w ręce policji. W aucie, którym jechała kobieta, znajdowały się jeszcze 2 inne osoby, znaleziono też narkotyki. Nie wiadomo, czy krowy otrzymają od policji nagrodę za pomoc lub chociaż pochwałę od miejscowego komendanta.

#12. Kobieta została aresztowana za zbyt głośne słuchanie opery przez 16 lat


Sąsiedzi Słowaczki znanej jako Eva N. będą w końcu mogli odetchnąć z ulgą i zaznać błogiej ciszy. Kobieta została zatrzymana przez policję za zakłócanie porządku. Dziwi tylko, że nastąpiło to dopiero teraz, ponieważ kobieta przez 16 lat ustawiała głośniki na pełną moc, by wygrywały „Traviatę” dzień w dzień, od rana do wieczora. Miała to robić, by zagłuszyć szczekanie psa sąsiadów. Takie tłumaczenie nie znalazło jednak zrozumienia wśród lokalnych mieszkańców, którzy przyznają, że choć lubią Verdiego, to upierdliwa melomanka skutecznie im go obrzydziła.

#13. Jeden z parków historii szkoli gawrony do sprzątania


Ptaki z rodziny krukowatych to jedne z najmądrzejszych stworzeń na Ziemi. Wielokrotnie udowadniano w badaniach naukowych, że dzięki swojej nieprzeciętnej inteligencji ptaki te potrafią wykonywać czynności, które leżą poza zakresem możliwości intelektualnych innych organizmów. Do tych czynności zaliczyć teraz będzie można wyrzucanie po sobie śmieci do kosza. Władze francuskiego parku Puy du Fou uczą gawrony zbierania rozsianych po parku niedopałków i innych śmieci. Sześć szkolonych w tym celu ptaków będzie otrzymywać jedzenie ze specjalnych pojemników, gdy tylko przyniesie ze sobą i umieści w nim jakiś śmieć.

#14. Hiszpański samolot bojowy odpalił przez przypadek rakiety nad Estonią


Do incydentu doszło, gdy samolot znajdował się nad miastem Otepää, zaledwie 60 kilometrów od granicy z Rosją. Pilot myśliwca Eurofighter Typhoon 2000 wracał do bazy na Litwie i przez przypadek odpalił pociski typu AMRAAM. Choć liczące 3,7 m długości rakiety posiadają system samozniszczenia, to nie wiadomo, czy w tym przypadku go uruchomiono. Estońskie siły powietrzne na wszelki wypadek wystosowały ostrzeżenie do mieszkańców Estonii o tym, by nie zbliżali się do rakiety lub jej fragmentów, jeśli się na nie natkną, a zamiast tego poinformowali odpowiednie służby o swoim znalezisku.

#15. Po 17 dniach orka-matka przestała holować martwe ciało jednego ze swoich młodych


Historię samicy orki, która nie potrafiła pogodzić się śmiercią swojego młodego i holowała jego martwe ciało, opisywały największe media. Matkę uchwycono na zdjęciach po raz pierwszy w drugiej połowie lipca w okolicach wybrzeża Kanady. Od tamtej pory zwierzę, holując przed sobą martwe ciało, pokonało ponad 1600 kilometrów. W końcu, po co najmniej 17 dniach, orka uwolniła ciało, które najprawdopodobniej opadło na dno oceanu. Historia ta miała pokazać, że orki niewiele różnią się w tym względzie od ludzi i że cierpienie po stracie najbliższych to cecha uniwersalna dla wielu gatunków zwierząt.

Nie zapomnij też zobaczyć, jak świat upadał na głowę tydzień temu.

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
6

Oglądany: 148040x | Komentarzy: 120 | Okejek: 495 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

06.04

05.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało