Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Poślubić księcia - to brzmi pięknie. Niestety, jest sporo rzeczy, które trzeba poświęcić, by zrealizować marzenie

64 656  
213   62  
19 maja 2018 roku piękna, aczkolwiek mało znana aktorka, Meghan Markle poślubiła księcia Henryka i stała się Jej Królewską Wysokością księżną Sussexu, hrabiną Dumbarton, baronessą Kilkeel. Brzmi jak historia o Kopciuszku, który poślubił księcia, ale nie wszystko jest aż tak piękne i zamążpójście kosztowało Meghan sporo wyrzeczeń.

#1. Odrzucenie swojej wiary

Kliknij i zobacz więcej!
Meghan Markle tuż przed wyjściem za mąż za księcia Harry'ego musiała zrzec się swojej wiary i przejść na anglikanizm. Wszyscy członkowie rodziny królewskiej wyznają wiarę anglikańską, która również jest częścią chrześcijaństwa, ale różni się jednak od katolicyzmu. Księżna. Meghan przyjęła chrzest podczas prywatnej ceremonii, w obecności swojego przyszłego męża.

#2. Żadnych kont na profilach społecznościowych

Kliknij i zobacz więcej!

Wszystkie konta Meghan Markle na portalach społecznościowych zostały usunięte na 4 miesiące przed "royal wedding". W oficjalnym oświadczeniu, które nadeszło z Pałacu Kensigton, przeczytać można, że Meghan jest wdzięczna wszystkim fanom i że kasuje swoja konta na Twitterze, Instagramie i Facebooku, ponieważ "nie używała już ich od jakiegoś czasu"...
Nikt z rodziny królewskiej nie posiada konta na żadnym portalu społecznościowym. Jest to niepisana zasada rodziny królewskiej i raczej nikt nie kwestionuje jej słuszności.
Inna sprawa, że stare ale jare zdjęcia obecnej księżnej Sussexu bez problemu można znaleźć w sieci.

#3. Żadnych selfików

Kliknij i zobacz więcej!

Księżna Sussexu musiała też zapomnieć o koszmarze XXI wieku, jakim są selfiki. Nie może sama robić sobie takich zdjęć ani pozować do selfików wraz ze swoimi fanami. Królowa Elżbieta, babcia Harry'ego nie pochwala takich zdjęć ponieważ są "dziwne" i "dezorientujące".
Niedługo przed ślubem Meghan musiała odmówić jednemu ze swoich fanów wspólnego zdjęcia i wytłumaczyła mu, że już jej po prosto nie wolno pozować do takich fotografii.
Cóż, fanom pozostają już tylko wspólne fotki w... gabinetach figur woskowych.

#4. Żadnych autografów

Kliknij i zobacz więcej!

Brytyjska rodzina królewska chętnie wchodzi w interakcję z obywatelami, ale nie rozdają swoich autografów, głównie z powodów bezpieczeństwa. Taki podpis mógłby potem zostać podrobiony/sfałszowany i użyty do niecnych celów.
Księżna Sussexu będzie musiała szybko przyzwyczaić się do tej reguły. Ona i książę Harry już raz, tuż przed ślubem, złamali ten zakaz i złożyli autografy na pocztówce 10-letniej Caitlin Clarke. Co więcej, Meghan narysowała nawet serduszko i uśmiechniętą buźkę.

#5. Ograniczenia w ubiorze i makijażu

Kliknij i zobacz więcej!

Królewski protokół wymaga, by członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej ubierali się w odpowiedni sposób. Doprecyzowany jest nawet kształt i kolor paznokci - zbyt ciemne lub zbyt jasne kolory oraz sztuczne tipsy są uważane za wulgarne.

#6. Żadnego okazywania czułości w miejscach publicznych

Kliknij i zobacz więcej!

Z pewnością zauważyliście jak stonowana jest zachowanie członków rodziny królewskiej podczas pojawiania się w miejscach publicznych. Książę William i jego żona, księżna Kate nigdy nie trzymają się za ręce, praktycznie w ogóle nie utrzymują ze sobą kontaktu - tego również wymaga od nich protokół królewski. Oczywiście są oficjalne wyjątki od tej reguły jak "królewski pocałunek" (inscenizowany rzecz jasna, a nie czuły buziak w zaułku), zaręczynowa sesja fotograficzna oraz sesja zdjęciowa z okazji narodzin dziecka. Książę Harry i księżna Meghan będą musieli sprostać i tym wymaganiom.

#7. Zakaz głosowania

Kliknij i zobacz więcej!

Mimo iż księżna Sussexu od niedawna dopiero ma obywatelstwo brytyjskie to już właściwie straciła cześć przywilejów z tym związanych, między innymi nie będzie mogła oddawać głosu w żadnych sprawach dotyczących polityki. Nie jest to zakazane prawnie, ale od wielu, wielu lat brytyjska rodzina królewska unika brania udziału w głosowaniach, by nikt nie zarzucił jej, że opowiada się po stronie któregoś z ugrupowań politycznych.

#8. Koniec z aktorstwem

Kliknij i zobacz więcej!

Bardzo prawdopodobne jest, że Meghan Markle nie zobaczymy już na wielkim ekranie ani w żadnym z seriali telewizyjnych. Księżna Sussex akurat nie wydaje się być tym specjalnie zmartwiona. W jednym z wywiadów powiedziała:

Traktuję to jak pewną zmianę... to taki nowy rozdział w moim życiu.

#9. Samotne spacery po mieście

Kliknij i zobacz więcej!

Mało prawdopodobne, że ktokolwiek ujrzy jeszcze Megahn Markle biegnącą na zajęcia jogi albo spacerującą w parku. Od dnia ślubu zawsze towarzyszyć jej będzie ochrona i nic nie będzie mogła na to poradzić. Bezpieczeństwo członków rodziny królewskiej jest najwyższym priorytetem.

#10. Każde Święta spędzane są z królową i innymi członkami brytyjskiej rodziny królewskiej

Kliknij i zobacz więcej!

Zgodnie z tradycją rodzina królewska spędza Boże Narodzenie w Sandringham House w Norfolk. Podczas Świąt wszyscy jej członkowie biorą udział w nabożeństwie w kościele St. Mary Magdalene. Meghan miała okazję już się o tym przekonać, ponieważ w 2017 roku, zanim została księżną Sussexu, spędziła swoje pierwsza Święta z rodziną królewską.
Pomimo samej powagi Świąt, prezenty wręczane pomiędzy członkami rodziny bardzo często są hm... jajcarskie. Pewnego roku książę Karol dostał od swojej siostry, księżniczki Anny, deskę klozetową obitą białą skórą.

#11. Etykieta!

Kliknij i zobacz więcej!

Królowa Elżbieta uparła się, aby nowo upieczona księżna Sussexu przeszła przez sześciomiesięczne szkolenie dotyczące królewskiej etykiety. Podczas tego szkolenia żona księcia Harry'ego ma się nauczyć między innymi, jak zachowywać się w miejscach publicznych. Jej prywatna instruktorką będzie Samantha Cohen, której nadano pseudonim "Pantera", z powodu jej szorstkiego temperamentu. Samantha została tymczasową sekretarką księżnej Sussexu i będzie jej pomagać, by ta uniknęła kompromitacji i gaf w sytuacjach towarzyskich i oficjalnych.

#12. Pokłony

Kliknij i zobacz więcej!

Księżna Susexu, zgodnie z królewską etykietą, będzie musiała ukłonić się (dygnąć) przed królową Elżbietą, księciem Filipem, księciem Karolem, księciem Williamem, Kate Middleton i Kamilą, księżną Kornwalii.

#13. Zagadka: Co łączy te dwie osoby?

Kliknij i zobacz więcej!

W wywiadzie dla Esquire w 2013 roku Meghan tak opowiadała o swoim dzieciństwie:

Mój ojciec [Thomas Wayne Markle Senior] był dyrektorem odpowiedzialnym za oświetlenie oraz zdjęcia na planie serialu "Świat według Bundych". Niedawno dopiero przeszedł na emeryturę. Przez 10 lat, codziennie po szkole biegłam na plan zdjęciowy, który był niezwykle zabawnym miejscem, ale także "zakazanym owocem" dla dziewczynki ze szkoły katolickiej. [...] Nie pozwalano mi oglądać serialu nawet w telewizji. Mogłam tylko zobaczyć napisy końcowe i dać buziaka ekranowi, gdy pojawiało się nazwisko mojego ojca. Na planie pojawiały się takie kobiety jak Tia Carrere, Traci Lords czy Nikki Cox. Wyobraźcie sobie pośród nich dziewczynkę w loczkach, z dziurą między zębami i w szkolnym mundurku [...]
11

Oglądany: 64656x | Komentarzy: 62 | Okejek: 213 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

13.12

12.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało