Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

10 największych tajemnic świata, których nikt nie potrafi wytłumaczyć

162 354  
409   62  
Świat skrywa przed nami tajemnice, które od setek lat frustrują badaczy. Dlaczego to się dzieje? Skąd to pochodzi? Oto największe zagadki, na które po dziś dzień nie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedzi.

#1. Rat kingsFenomen odnotowany po raz pierwszy w roku 1564 na terytorium dzisiejszych Niemiec. Polega na tym, że szczury dosłownie rosną powiązane ze sobą ogonami, które z kolei są sklejone krwią, kurzem i odchodami.
Uczeni uważają, że występowanie w przyrodzie rat kings to legenda i mistyfikacja, tak jak na przykład zmumifikowane szczury, które mają związane ogony.

#2. Mechanizm z AntykithiryOdkryty 17 maja 1902 roku przez archeologa Valeriosa Staisa we wraku statku nieopodal wyspy Antykithira. Jest to starożytny mechaniczny przyrząd, zaprojektowany do obliczania pozycji ciał niebieskich. Niektórzy uważają, że został zesłany starożytnym Grekom przez kosmitów. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

#3. Figurki reptilian z Al UbaidZnalezione na terenie dzisiejszego Iraku figurki przedstawiają istoty, które wyglądają tak, jakby wyewoluowały z dinozaurów. Ich rysy ciała są wyraźnie inne od ludzi. Mają szerokie ramiona, wąskie talie i wydłużone czaszki. Ich głowy zaś wyglądają jak u jaszczurki.

#4. Tajemniczy kamień z Nowej AngliiOdkryty w roku 1872 podczas kopania studni artefakt ma kształt idealnego jaja. Wygrawerowano na nim ludzką twarz i niezrozumiałe symbole, których do dziś nie udało się odczytać.

#5. Sumeryjska lista królówPowstała prawdopodobnie pod koniec drugiego tysiąclecia przed naszą erą. Badacze traktują ją z dużą ostrożnością, bowiem lista zawiera nie tylko prawdziwych władców, ale i tych mitycznych. Nie wiadomo, dlaczego Sumerowie pomieszali ich ze sobą.

#6. Całun turyńskiJedna z największych zagadek ludzkości. Dla chrześcijan dowód na istnienie Chrystusa. Dla sceptyków - genialna mistyfikacja XIV-wiecznego artysty. Tysiące badań i spekulacji do dziś nie wyjaśniły fenomenu tego kawałka materiału. Więcej tutaj.

#7. Szkielet z AtakamyPrzez wielu uważany za dowód na istnienie obcej cywilizacji. Odkryty w 2003 roku w najsuchszym rejonie świata szkielet humanoida nieprzerwanie wzbudza zainteresowanie badaczy z całego świata. Pojawiły się spekulacje, że osobnik cierpiał na progerię, czyli zespół przyspieszonego starzenia. Inni badacze wskazują, że jest to szkielet nierozwiniętego płodu. Dopiero w ostatnich dniach kolejne badania wykazały, że szkielet należy prawdopodobnie do 22-tygodniowej dziewczynki, która urodziła się z potwornymi deformacjami ciała i zmarła krótko po narodzinach.

#8. Codex GigasOdkryty na terenie Czech największy średniowieczny manuskrypt szybko zyskał miano Biblii Szatana. Do dziś pojawiają się pytania: kto jest autorem, jak długo zajęło mu pisanie tej ogromnej księgi i najważniejsze - dlaczego w ogóle ją napisał? Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

#9. DoguTe niezwykłe figurki pochodzą z japońskiej ery Jomon. Wykonane z wypalonej gliny przedstawiają dziwne postacie, z reguły będące mieszkankami ludzi i zwierząt. Zdaniem miłośników zjawisk paranormalnych Dogu są dowodem na to, że w przeszłości kosmici majstrowali z naszym DNA.

#10. Pazury moa z Mount OwenW 1986 roku grupa badaczy zeszła do jaskini na górze Mount Owen w Nowej Zelandii. To co tam odkryli przerosło ich wszelkie oczekiwania. Tajemniczy fragment doskonale zachowanej stopy olbrzymiego stworzenia przez długi czas budził emocje i stanowił powód tworzenia się kolejnych teorii spiskowych. W końcu ustalono, że fragment ciała należy do moa - największego ptaka, jaki żył na świecie. Problem w tym, że zwierzę wyginęło setki lat temu. Dlaczego więc jego stopa nie uległa rozkładowi?

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6
55

Oglądany: 162354x | Komentarzy: 62 | Okejek: 409 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

28.05

27.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało