Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 najdzikszych newsów tygodnia – puby, które idą na wojnę ze złodziejami szklanek

103 262  
306   115  
W zeszłym tygodniu przedstawiciele najbardziej odpychającej dla kobiet dyscypliny sportowej postanowili ocieplić wizerunek tejże dyscypliny pytaniem, czy miejsce kobiety jest w domu. Zobaczcie, jak im poszło. I nie kradnijcie szklanek z pubów.

#1. Belgijskie puby coraz mocniej walczą z plagą znikającego szkła

Właściciele belgijskich pubów mówią „Dość!” osobom, które mają zwyczaj wynoszenia szkła z pubu „na pamiątkę”. Zdecydowaną większość złodziei stanowią turyści, dla których szkło wyniesione ze słynnego belgijskiego pubu to nie lada zdobycz. Co roku straty spowodowane ukradzionymi szklankami i pokalami są na tyle duże, że niektóre puby zdecydowały się na montaż kosztownego systemu alarmowego. Inne stosują mniej nowoczesne, ale za to bardziej kuriozalne metody, takie jak wymóg oddania buta pod zastaw przez zamawiającego piwo. Jeden z właścicieli mówi, że zabieranie szklanek jako pamiątek przybrało rozmiar plagi, przez co musi uzupełniać zapas szkła każdego dnia.

#2. Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w wyniku eksplozji urządzeń domowych zasilonych przez pomyłkę prądem o napięciu 11 tysięcy woltówDo zdarzenia doszło w północnych Indiach, we wsi Incholit. Potężna dawka prądu doprowadziła do eksplozji wszystkich włączonych urządzeń elektrycznych w 11 domach. Zginął 20-letni student, który podłączał akurat telefon do ładowania. Ranne zostały 3 kobiety oraz 1 mężczyzna. Wszyscy ulegli w różnym stopniu poparzeniom. Spłonął również dom, który zajął się ogniem od eksplodującego telewizora. Mieszkańcy wioski zaraz po zdarzeniu wyszli na autostradę, by zademonstrować swoją złość. Służby odpowiedzialne za dostarczanie prądu nie znają póki co przyczyn wypadku, ale wypłaciły rodzinie zmarłego studenta zadośćuczynienie w wysokości 500 tysięcy rupii (ok. 26 tysięcy złotych).

#3. W Grecji zawieszono rozgrywki piłkarskie po tym, jak właściciel jednego z klubów wtargnął na boisko z zatkniętym za pas pistoletem i groził, że zabije sędziegoDrużyna PAOK Saloniki remisowała z drużyną AEK Ateny, gdy w końcówce spotkania jeden z graczy Paoku, Fernando Vaerla, zdobył bramkę. Bramka nie została jednak uznana, co rozwścieczyło właściciela Paoku, Ivana Savvidisa. Savvidis wtargnął na murawę boiska i według relacji trenera AEK, Manolo Jimeneza, zaczął grozić sędziemu. Na nagraniach wideo widać zatkniętą za pasem Savvidisa kaburę pistoletu, choć krewki właściciel ani razu do niej nie sięga. W związku z incydentem grecki wiceminister sportu Giorgos Vasileiadis zawiesił rozgrywki do czasu opracowania odpowiednich przepisów, a FIFA zagroziła greckiej federacji permanentnym zawieszeniem, jeśli Grecy nie ukarzą Savvidisa, byłego członka rosyjskiego parlamentu, w odpowiedni sposób.

#4. Rumun przegrał batalię sądową o uznanie go żywymConstantin Reliu z okręgu Vaslui nie może, zgodnie z wyrokiem jednego z rumuńskich sądów, zostać uznany za żywego, ponieważ został uznany za martwego. I choć twierdzi, że jest to nieprawda, bo żyje, to sąd pozostaje nieugięty. Wszystko przez papierologię i konflikt rodzinny. 62-latek wyjechał do Turcji za pracą w 1992 roku, z rodziną nie kontaktował się od 1999 roku, więc jego żona w 2013 roku złożyła wniosek o uznanie go martwym, do czego przychylił się sąd 3 lata później. Na początku tego roku władze Turcji wydaliły mężczyznę ze swego kraju. Reliu chciałby wrócić, ale nie może, ponieważ jako martwy nie posiada tożsamości prawnej, a przywrócić do żywych go nie można, bo za późno złożył odwołanie od decyzji z 2016 roku o uznaniu go martwym.

#5. Rosyjski rowerzysta, który został ukarany mandatem za uszkodzenie dziury w drodze, wygrał sprawę w sądzieAndriej Czykin jechał w listopadzie 2017 roku jedną z ulic Penzy – liczącego pół miliona mieszkańców miasta w południowo-zachodniej części Rosji – gdy wpadł w przykrytą śniegiem dziurę, nabijając sobie kilka siniaków i uszkadzając rower. W następstwie wypadku rowerzysta złożył oficjalną skargę w miejscowym wydziale policji drogowej, na co ta zareagowała wlepieniem mężczyźnie mandatu. W przesłanym przez policję uzasadnieniu, które Czykin opublikował na swoim koncie w jednym z portali społecznościowych, przeczytać można, że mężczyzna przejechał przez dziurę na swoim rowerze i ją uszkodził. Rowerzysta odwołał się od decyzji i sprawę wygrał, ponieważ nie było dowodów na to, że dziura została uszkodzona w wyniku wypadku. Ostatecznie Czykinowi udzielono „ustnej reprymendy” zamiast mandatu, zaś sprawczynię całego zajścia podobno załatano.

#6. Wzór crocsów nie jest już chroniony prawem unijnymSąd Unii Europejskiej wydał decyzję, która mówi, że wzór popularnych butów marki Crocs nie musi być chroniony prawnie. Sąd utrzymał tym samym w mocy decyzję Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), który w 2016 roku unieważnił wzór crocsów jako wzór chroniony. Oszczędzając sobie czytania o zawiłościach prawnych, w skrócie można powiedzieć, że zgodnie z argumentacją europejskich organów prawnych, crocsy pojawiły się w szerokiej dystrybucji na rynku (amerykańskim) zanim złożono wniosek o ich ochronę prawną na terenie Unii Europejskiej. Zgodnie z literą prawa takie wyroby nie mogą zatem podlegać ochronie prawnej w Unii.

#7. Stephen Hawking życzył sobie, by na jego nagrobku umieszczono równanie będące symbolem pracy jego życiaWieść o śmierci jednego z najbardziej znanych fizyków naszych czasów spadła jak grom z jasnego nieba, mimo że Hawking i tak żył o wiele, wiele dłużej, niż mu wróżono. Odejście cierpiącego na stwardnienie zanikowe boczne fizyka sprawiło, że świat dowiedział się między innymi o osiągnięciach Hawkinga. Fizyk poświęcił życie badaniu czarnych dziur i postawił między innymi tezę, że czarne dziury emitują promieniowanie, które później nazwano „promieniowaniem Hawkinga”. Teraz „The Independent” przypomniał, że już w 2002 roku Hawking wyraził życzenie, by na jego nagrobku wyryto równanie zawierające symbole odnoszące się do dzieła jego życia.

#8. Drużyna piłkarska Tottenhamu Londyn przeprosiła za ankietę, w której pytano, czy dom to najbardziej odpowiednie miejsce dla kobietyPrzedstawiciele jednej z najlepszych angielskich drużyn przyznali, że jedno z pytań wysłanych w mejlu do amerykańskich fanów drużyny było „całkowicie niedopuszczalne”. Wiadomość zaczęła się od zapewnienia, że Tottenhamowi zależy na poznawaniu swoich fanów, w związku z czym klub prosi o odpowiedź na kilka pytań. Dalej pojawiła się sugestia, że najbardziej odpowiednie miejsce dla kobiety to dom. Fani mieli co prawda wyrazić stopień, w jakim zgadzają się z tym stwierdzeniem, ale sam fakt sugerowania takiej możliwości został przyjęty mocno krytycznie. Po fali krytyki na Twitterze klub przeprosił, a jednocześnie tłumaczył, że ankieta została przygotowana przez agencję obsługującą Tottenham.

#9. Zmierzono rozmiar członka Luigiego (tego od Maria)Och, Internecie, jakże mniej interesujący byłby świat, gdyby nie ty. Raz ratujesz życie mężczyźnie, wskazując mu, że pozytywny wynik testu ciążowego, na który ten facet nasikał dla zabawy, może świadczyć (i świadczył) o raku jąder, a innym razem przyglądasz się genitaliom postaci komputerowych. Tak jak niedawno, gdy obliczyłeś, że członek Luigiego musi liczyć ok. 9,5 cm w stanie spoczynku. Wszystko na podstawie pierwszych zdjęć z nadchodzącej gry „Mario Tennis Aces”, na których Luigi paraduje w sportowych spodenkach. Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu, z jakim podszedłeś do tego tematu. Żyj wiecznie.

#10. W amerykańskim stanie Utah uchwalono prawo, które nie zabrania już dzieciom bawienia się na zewnątrz bez nadzoru dorosłychDotychczasowe prawo stanu Utah zabraniało rodzicom wypuszczania swoich dzieci samopas na podwórko. Tym, którzy złamaliby zakaz, groziła nawet kara więzienia. I choć przedstawiciele stanowej opieki społecznej zapewniają, że nie ścigali nikogo w związku z obowiązującymi do niedawna przepisami, to jeden z senatorów stanu postanowił w ogóle odebrać opiece taką możliwość. Podpisana przez niego ustawa nazwana potocznie „ustawą dzieci z wolnego wybiegu” zdejmuje z rodziców groźbę ścigania ich za wypuszczenie dzieci na podwórko bez nadzoru.

#11. Brytyjski minister obrony powiedział Rosji, żeby „się zamknęła i spadała”Gavin Williamson, minister obrony w rządzie Theresy May, w ostrych słowach zareagował na obecną napiętą sytuację pomiędzy oboma krajami. Brytyjczycy otwarcie oskarżają Rosjan o otrucie podwójnego szpiega Siergieja Skripala i jego córki Julii, do którego doszło na terenie Wielkiej Brytanii. Rosjanie zdecydowanie zaprzeczają takiemu działaniu i odbijają piłeczkę w stronę Wielkiej Brytanii, oskarżając Brytyjczyków o prowokację, wydalają też z Rosji dwudziestu trzech brytyjskich dyplomatów. Zapytany o reakcję Rosji na swoje słowa Williamson powiedział, że poczeka na rozwój sytuacji.

#12. Na miejsce dotarła paczka, na której w pole adresu wpisano: „Gospodarstwo położone na końcu długiego podjazdu z krowami, naprzeciwko pubu lub w jego okolicy”Zaadresowana w nietypowy sposób przesyłka dotarła najpierw do urzędu pocztowego w niewielkiej miejscowości Cust w Nowej Zelandii. Stamtąd zostałaby prawdopodobnie odesłana do nadawcy, ale kierowniczka placówki, Tammie McGarth, zdecydowała, że spróbuje paczkę dostarczyć. Opublikowała na Facebooku zdjęcie paczki, które zostało udostępnione niemal 2,5 tysiąca razy, i już po kilku godzinach po przesyłkę zgłosił się jej właściciel. W paczce znajdowały się różnego rodzaju wyroby rękodzielnicze wykonane przez starszą panią, która odwiedziła mężczyznę i jego żonę kilkukrotnie, i chciała w ten sposób podziękować za gościnę.

#13. Inżynierowie, którzy spotkali się na kilka godzin przed zawaleniem się kładki w Miami, doszli do wniosku, że pęknięcia na kładce to nie powód do zmartwieńW wyniku katastrofy budowlanej zginęło 6 osób. Kładka powstawała we współpracy inżynieryjnych wydziałów uniwersytetu z lokalnymi przedsiębiorstwami budowlanymi. Choć nie są znane przyczyny wypadku, to w Internecie pojawiają się osobliwe tropy, jak choćby udział w przedsięwzięciu zarządzających firmami budowlanymi feminazistek, które wyżej w hierarchii miałyby stawiać różnorodność pracowników niż ich kwalifikacje. Z pierwszych ustaleń policji wynika, że na miejscu mogło faktycznie dojść do poważnych zaniedbań, o czym mogłoby świadczyć spotkanie inżynierów na miejscu budowy w sprawie pęknięć. Testy wytrzymałościowe miały też być wykonywane „na żywym organizmie”, czyli nad ruchliwą autostradą, a nie w warunkach testowych. Ustalenia trwają.

#14. W Zimbabwe odbył się pierwszy konkurs piękności dla albinosekSithembiso Mutukura pokonała 12 innych kandydatek do tytułu pierwszej miss albinosek w historii Zimbabwe. Zwyciężczyni otrzymała nagrodę pieniężną o równowartości ok. 250 złotych, jednak nie o nagrody w konkursie chodziło. Wydarzenie miało zwrócić uwagę na problemy, jakie niesie ze sobą bycie albinosem w niektórych częściach Afryki, gdzie albinizm występuje częściej niż w innych zakątkach świata. Afrykańscy albinosi są często porywani i mordowani, a części ich ciał są sprzedawane znachorom lub na czarnym rynku, ponieważ w Afryce panuje przekonanie, że albinosi z jakiegoś powodu dysponują magicznymi mocami i mogą zapewnić innym zdrowie i powodzenie.

#15. Twórca jednego z internetowych hitów sprzed lat usłyszał wyrok za handel ludźmiHindus Daler Mehndi zasłynął wśród szerszej publiczności hitem „Tunak Tunak Tun”, na którym on i jego sklonowane alter ego bujają się w rytm skocznej hinduskiej piosenki na tle efektów specjalnych, które tworzył chyba ten sam gość co w „Kiepskich”. Teraz Mehndi będzie mógł potańczyć co najwyżej w więzieniu. Piosenkarz został skazany na 2 lata za przemyt imigrantów do USA oraz oszustwa na terenie Indii. Najwidoczniej Mehndi nie mógł wyżyć z muzyki, mimo że jego debiutancki album z 1998 roku sprzedał się w 20 milionach egzemplarzy, i gwiazdor potrzebował dorobić.

A to taki hicior był:

Źródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15

A tutaj sprawdź, jak zemścić się na szefie, by nie trafić do więzienia.

Oglądany: 103262x | Komentarzy: 115 | Okejek: 306 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

11.11

10.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało