Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

7 niekoniecznie negatywnych ciekawostek na temat palenia

105 222  
226   70  
Palenie kojarzy się źle - ze zgubnym i cuchnącym nawykiem przynależnym robotniczym klasom. Jednak nie zawsze tak było. Niegdyś palili tylko najwyżej postawieni.

#1.

Obiecują, obiecują i nic z tego nie ma - miał ponoć żalić się Kurt Vonnegut, powoli zbliżając się do końca. Jakiś rok przed śmiercią oznajmił wszem wobec, że zamierza pozwać koncern Pall Mall za kłamstwo w reklamie. Mianowicie twierdziła firma, że palenie zabija. Tymczasem on, paląc już od 12 czy 14 roku życia, wciąż ma się zupełnie dobrze.

#2.


Rzucenie palenia rzadko kiedy jest łatwe, niemniej jednak przynosi wiele korzyści - nie tylko zdrowotne. Wpływa między innymi na… sny. Badania wykazały, że osoby regularnie palące marihuanę, po rzuceniu, śnią częściej i znacznie wyraźniej. Przez 2 do 7 tygodni od rozstania z trawą mózg stara się nadrobić utracony czas w fazie REM.

#3.


Bierne palenie jest wyjątkowo perfidne - szkodzi nie mniej (jeśli nie bardziej) niż palenie czynne, a w dodatku pozbawione jest dobrowolności i ewentualnej przyjemności z „dymka”. Okazuje się jednak, że bierne palenie szkodzi nie tylko ludziom, ale także komputerom - przynajmniej tym z jabłkiem na obudowie. Palenie w sąsiedztwie komputerów Apple unieważnia gwarancję Applecare.

#4.


Los bywa przekorny. Pewnego razu, lecąc samolotem gdzieś nad Norwegią, filozof Bertrand Russell zwrócił się do załogi, by pozwolono mu usiąść w przedziale dla palących. Argumentował, że „jeśli nie może zapalić, to równie dobrze może od razu umrzeć”. Zezwolono na przesiadkę. Wkrótce w samolocie doszło do uszkodzenia i musiano awaryjnie lądować w zatoce. Wszyscy pasażerowie przedziału dla niepalących utonęli.

#5.


To prawda, palenie szkodzi i powoduje raka płuc. Ale jak szkodliwe jest opalanie?! Statystyka pozostaje bezlitosna. Liczba przypadków zachorowań na raka skóry w wyniku opalania przewyższa liczbę zachorowań na raka płuc w wyniku palenia tytoniu. I że też nikt nie pomyślał, aby przykleić na Słońcu odpowiednie ostrzeżenie…

#6.


Nie tylko opalanie jest równie lub bardziej szkodliwe niż nałogowe palenie. Już sam fakt zamieszkania w Pekinie stanowi proszenie się o śmierć - i to nie tylko poprzez stratowanie przez tłum. Wdychanie powietrza w chińskiej stolicy dostarcza organizmowi tyle samo atrakcji, co wypalenie 40 papierosów dziennie.

#7.


Siła argumentacji. Przedstawiciele jednego z największych koncernów tytoniowych świata, Phillip Morris, wybrali się niegdyś z misją do przedstawicieli czeskiego rządu, by przekonać ich, że warto zachęcać ludzi do palenia papierosów. Argumentowali, że dzięki zwiększonej śmiertelności Czechy zaoszczędzą na ochronie zdrowia, emeryturze czy opiece socjalnej dla najstarszych. „Wspierać partię czynem i umierać przed terminem” w najczystszej postaci. Bez filtra.

Źródła: 1, 2, 3
23

Oglądany: 105222x | Komentarzy: 70 | Okejek: 226 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.05

24.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało