Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

10 heroinowych faktów z narkotykowego świata

103 293  
263   76  
Jeśli narkotykowy supermarket ma bogatą ofertę dla osób na każdym etapie uzależnienia, to heroina zdecydowanie znajduje się w dziale „dla zaawansowanych”.

#1.

Heroina jest dość wszechstronna - może być wstrzykiwana, wciągana i palona. Każda metoda ma swoich zwolenników. Oczywiście każda też prowadzi do uzależnienia i wiąże się z negatywnymi konsekwencjami dla zdrowia.

#2.

Heroinę pozyskuje się z morfiny, morfinę z opium, opium z mleczka, a mleczko z maku. Niegdyś maki były częstym elementem polskiego krajobrazu, dzisiaj za czerwoną grządkę można trafić do więzienia. Tzw. kompot to najtańsza i najpośledniejsza postać heroiny, wytwarzana ze słomy makowej.

#3.


Na czarnym rynku występują jeszcze dwie odmiany sypkiej heroiny - czysta heroina i „brown sugar”. Ta pierwsza jest najcenniejsza. Druga z kolei jest tania, ale też pełna zanieczyszczeń - i jeszcze bardziej szkodliwa. W sprzedaży ulicznej pod nazwą heroina występują proszki o zawartości narkotyku od 7,5% do 75%.

#4.

Osoba uzależniona od heroiny z czasem traci smak i węch, maleje jej kondycja i zdolność do osiągania orgazmu. Po wyjściu z nałogu otępienie znika. Umysł nagle zalewany jest całym morzem intensywnych sygnałów, prowadzących wręcz do przytłoczenia.

#5.


Dawniej większość heroiny pochodziła z Afganistanu, jednak napięta sytuacja na Bliskim Wschodzie sprawiła, że umocniła się pozycja innych „dystrybutorów” - zwłaszcza Meksyku.

#6.

Konieczność wstrzyknięcia sobie heroiny stanowi dla wielu osób barierę nie do pokonania, ale tylko tak można było uzyskać zauważalne efekty. Z czasem rynek zareagował na potrzeby klientów - „udział heroiny w heroinie” wzrósł, a dzięki temu możliwe stało się też wciąganie narkotyku czy palenie.

#7.


Jeszcze w 1898 roku znany niemiecki producent leków reklamował heroinę jako nieuzależniający środek leczniczy na kaszel. Był to dość specyficzne zagranie, wziąwszy pod uwagę fakt, że - raz - heroina silnie uzależnia i - dwa - zupełnie nie pomaga na kaszel. Jednak jak donoszą czytelnicy, którzy wiedzą to od kolegów biochemików, heroina pomaga na kaszel w podobny sposób jak kodeina i dekstrometorfan, oba - uznane leki, pochodne morfiny (dzięki @fulmar).

#8.

Heroinę ukochali Amerykanie - statystyki zebrane w 2007 roku wykazały, że do Stanów Zjednoczonych trafiło około 80% światowej produkcji opiatów. Warto zauważyć, że Amerykanie stanowią zaledwie 4,6% światowej populacji.

#9.


Klasyczne objawy uzależnienia od heroiny to płytki oddech, suchość w ustach, zwioteczenie, zwężone źrenice i cykle wzmożonej świadomości, po których następują napady senności.

#10.

Statystycznie wystarczy zaledwie 12 tygodni stosowania heroiny, by popaść w uzależnienie. Po tym czasie już po 2 godzinach od odstawienia pojawiają się oznaki „głodu”, a po 72 godzinach od odstawienia mają one największą siłę. Od heroiny może uzależnić się każdy - ale 90% heroinistów to biali.


W serii „Tomek w krainie odlotu” ukazały się już:

Źródła: 1, 2, 3
13

Oglądany: 103293x | Komentarzy: 76 | Okejek: 263 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

09.04

08.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało