Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

I ty możesz sobie kupić czołg, haubicę albo łódź patrolową

64 114  
300   39  
Posiadanie własnego czołgu to marzenie większości chłopców, a z czasem dużej części mężczyzn. Jedyną przeszkodą stojącą na drodze do realizacji tej fantazji są "tylko" pieniądze. Na aukcjach i rynku kolekcjonerów można zakupić niemal każdy pojazd, jaki zechcemy, poniżej tylko kilka przykładów z serwisu pośredniczącego w takich transakcjach.

#1. Howitzer Motor Carriage M7 "Priest"

Amerykańska haubica samobieżna z okresu drugiej wojny światowej. Wszystkich wariantów haubicy M7 wyprodukowano w ok. 3500 egzemplarzy, z których niewiele dotrwało do dziś, a wariant B1 (budowany na podwoziu Shermana M4A3 z silnikiem Ford GAA) należy do wyjątkowo rzadkich.

Cena - 400 000 dolarów#2. Replika T66 "Honeycomb" - 24-lufowej wyrzutni rakiet M16


Holowana wyrzutnia 110-milimetrowych rakiet niekierowanych z okresu drugiej wojny. Konstrukcja stalowa identyczna z oryginalną, ale prowadnice rakiet zrobione z rur PCV.

Cena - 7 000 dolarów#3. Amfibia kołowa Ford GPA


Była to pływająca wersja samochodu terenowego Ford GPW, czyli popularnego "Jeepa", która niestety nie była tak udanym projektem jak jej pierwowzór. Pojazd jest kompletnie wyposażony w większości w oryginalne części.

Cena - 150 000 dolarów#4. Sd.Kfz.2 Kettenkrad


Niemiecki lekki pojazd wielozadaniowy, przypominający motocykl z napędem gąsienicowym. Pojazd wyposażony w 4-cylindrowy silnik Opla.

Cena - 135 000 dolarów#5. M274-A4 4X4 "Mule"


Znajdujący się w idealnym stanie wielozadaniowy pojazd transportowy o ładowności pół tony w wersji z karabinem maszynowym Browning M2.

Cena - 12 000 dolarów.
#6. Niszczyciel czołgów M18 Hellcat


Prawdopodobnie jeden z najlepiej zachowanych egzemplarzy tego niszczyciela czołgów z drugiej wojny. Pojazd w pełni sprawny, jeżdżący, z działającym oświetleniem itd.

Cena - 275 000 dolarów.#7. Rzeczny kuter patrolowy PBR-2


Nie lada gratka dla każdego fana klimatów wojny w Wietnamie. Kuter wyposażony w oryginalne silniki Detroit 6V53N. Część wyposażenia została zrekonstruowana, ale najważniejsze elementy są oryginalne i pochodzą z różnych PBR-ów, między innymi kadłub, układ paliwowy, pancerz, tylna podstawa karabinu maszynowego, układ wydechowy, przepustnice, wskaźniki, rama brezentowego daszku i sam daszek.

Cena - 125 000 dolarów.


#8. Niemieckie samobieżne działo przeciwlotnicze Flakpanzer Gepard A1


Pojazd do zwalczania celów powietrznych, zbudowany na podwoziu czołgu Leopard 1, skonstruowany w 1965 r. Działo zostało zdemilitaryzowane, czyli nie można z niego strzelać, poza tym jest w pełni sprawne, łącznie z systemami łączności i nawigacji.

Cena - 590 000 dolarów#9. Amerykański czołg lekki M41 Walker Bulldog


Zrekonstruowany czołg z okresu powojennego, dodatkowo wyposażony w elektryczny napęd obrotu wieży (w miejsce oryginalnego hydraulicznego). Napędzany silnikiem Continental i skrzynią biegów Allison, silnik przepracował jedynie 8 godzin. Co najważniejsze - czołg uzbrojony jest w pełni sprawne i zarejestrowane w USA działo kalibru 76 mm z lufą w stanie idealnym.

Cena - 295 000 dolarów
1

Oglądany: 64114x | Komentarzy: 39 | Okejek: 300 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

16.12

15.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało