Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Zwierzęta, których prawdopodobnie nie znasz II

116 731  
597   38  
Świat fauny pełen jest zaskakujących i dziwnych gatunków, o których istnieniu nigdy nie mówi się w szkole. Jeśli ktoś nie jest maniakalnym fanem popularno-naukowych programów telewizyjnych pewnie nigdy w życiu by o nich nie usłyszał, ale na szczęście my Wam spieszymy z edukacyjną pomocą.

#1. Delfin płaszczowy

17
Jest to mały i smukły gatunek ssaków z rodziny delfinowatych, żyjący w otwartych wodach oceanów półkuli południowej. Jest bardzo szybki, jego charakterystycznym elementem jest brak płetwy grzbietowej. Pływa w stadach po kilkadziesiąt osobników i w czasie pływania lubi wyskakiwać nad wodę, co zapewnia niezapomniane obserwacje.

#2. Mundżak

18


19

Ssaki z rodziny jeleniowatych zwane szczekającymi jeleniami. Zamieszkują południową Azję, mają one miękką, krótką, brązowawą lub szarawą sierść. Mundżaki są wszystkożerne - żywią się trawą, owocami, pędami, nasionami, jajami ptasimi, jak i małymi zwierzętami. Czasami połaszą się nawet na padlinę. Kiedy mundżak wykryje drapieżnika, wydaje dźwięki ostrzegawcze brzmiące podobnie do szczekania.

#3. Cyphonia Clavata

20

Owad nadrzewny, któremu z głowy wyrasta mrówka. No, nie dosłownie mrówka, ale ma na głowie narośl, która do złudzenia przypomina mrówkę, co maskuje go przed wzrokiem drapieżników.

#4. Lotokot malajski

21

Ssak nazywany też latającym lemurem, mimo że nie jest lemurem, ani nie lata. Za to potrafi skakać między drzewami. Całe życie spędza na drzewach i prowadzi głównie nocny tryb życia. Żywi się młodymi liśćmi, pędami, kwiatami i owocami. Występuje w całej południowo-wschodniej Azji.

#5. Jelonek czubaty

22

Mały gatunek jelenia charakteryzujący się kłami i kępką czarnych włosów na czubku głowy. Jest bardzo nieśmiały i strachliwy, zwykle żyje pojedynczo, ewentualnie w parach. Zamieszkuje duże obszary centralnych Chin.

#6. Minóg morski

23


24

Wyglądający jak podwodny Predator z rzędu prymitywnych zwierząt wodnych zaliczanych do bezżuchwowców. Prowadzi pasożytniczy tryb życia, zwykle podczepiając się do innych ryb, czasami do innych zwierząt.

#7. Tanuki

25


26

Drapieżnik z rodziny psowatych mieszkający we wschodniej Azji. Mimo spokrewnienia z psami świetnie wspinają się na drzewa i chętnie to robią.

#8. Mara patagońska

27

Duży gryzoń występujący w Argentynie. Mara przypomina nieco królika, ma długie uszy i długie umięśnione kończyny, przy czym tylne są dużo mocniejsze od przednich.

#9. Królówka koroniasta

28


29

Ptaszek zamieszkujący większość obszaru dorzecza Amazonki. Ma do 6,5 cm długości, jego ulubionym sposobem polowania jest atak na owada przelatującego w pobliżu drzewa. Wylatuje szybko spomiędzy gałęzi i połyka cel. Buduje bardzo duże gniazda, które osiągają nawet 6 metrów średnicy! Gniazda budowane są na gałęziach zwisających nad wodą, co utrudnia dostęp drapieżników.

#10. Dujker zebrowaty

30

Mała antylopa pochodząca z Wybrzeża Kości Słoniowej, spotykana również w innych rejonach Afryki. Ma złote lub czerwono-brązowe umaszczenie z charakterystycznymi paskami, podobnie jak u zebry. Samce mają 4-centymetrowe rogi, a samice o połowę mniejsze.

#11. Gwiazdonos

31

Jeden z gatunków małego kreta, występujący w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Łatwo go rozpoznać dzięki charakterystycznemu nosowi przypominającemu gwiazdę. Są to wyrostki spełniające role czułków z ponad 25 000 receptorów na każdym, którymi kret wyczuwa owady, którymi się żywi, a także drogę przez podziemne korytarze.

Jeśli przegapiłeś ostatni odcinek, zobacz jakie dziwaczne zwierzaki pokazywaliśmy wcześniej


Oglądany: 116731x | Komentarzy: 38 | Okejek: 597 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

15.11

14.11

13.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało