Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Bądź zdrowy! Nie przechodź na czas zimowy!

10 272  
0   4  
Krzysiek Szubzda, człowiek renesansu, o gołębim sercu, celnym oku i bezwzględnie bezkompromisowym podejściu do życia, członek kabaretu Widelec, przekazał na ręce redakcji Joe Monstera swój protest przeciwko zbliżającej sie zmianie czasu:

Namawiamy ludzi, żeby nie przekręcali w tym roku zegarków, bo beztroskie zabawy czasem odbijają się na naszym zdrowiu rozstrajając zegar biologiczny, a poza tym przechodzenie na czas wschodnioeuropejski jest niepoprawne politycznie w dobie naszych starań o zbiliżenie raczej zachodnioeuropejskie.
[Będę się temu sprzeciwiał] jako przewodniczący fikcyjnej organizacji "Komu zdrowie temu czas".
"

Ponieważ naszą ulubioną piosenka jest Fak De System, dołączamy się do tej godnej najwyższych obywatelskich laurów akcji.

LIST OTWARTY
do Władz i Społeczeństwa Białegostoku

[i nie tylko, przypis JM]

Każdego roku, dwukrotnie, z bliżej nieznanych przyczyn, każdy Polak zmuszany jest do rozstrajania swego, naturalnego zegara biologicznego: raz przechodząc na czas letni, potem wracając na zimowy. Lekarze, prawda, że niezbyt głośno, ale od dawna alarmują, że takie zabawy czasem nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie. Bezsensowne zmiany strefy czasowej mogą powodować bezsenność, uczucie zmęczenia, brak koncentracji, a u osób starszych osłabienia i chandrę. W imię czego te męki?

Francuskie społeczeństwo, wielce ceniące sobie swoje zdrowie i prawa obywatelskie, od lat głośno protestuje przeciwko bezcelowym i głupim zasadom zmiany strefy czasowej.

Zdecydujmy się wreszcie politycznie i strefowo czy jesteśmy Europą Wschodnią czy Środkową, czy chcemy wstawać z Białorusinami i Ukraińcami czy z Węgrami, Włochami i Austriakami.

Wreszcie czy nie szkoda czasu i zachodu na to, by co roku uchwalać, publikować i wydawać dwa rozporządzenia w sprawie zmiany strefy czasowej?

Apeluję do władz Białegostoku, kandydatów w wyborach samorządowych, by o tę sprawę zadbali. Nasz region nie musi wraz z całą Polską przechodzić na czas zimowy. Znane są na świecie przypadki, gdzie ludzie posługują się czasem lokalnym (Krym i Zakarpacie na Ukrainie) i jakoś z tym żyją. W Rosji obowiązuje kilka stref czasowych, nic się więc nie stanie jeśli województwo podlaskie (a także inne które zechcą się przyłączyć) pozostaną przez cały rok w jednej strefie czasowej.

Krzysztof Szubzda

Przewodniczący Społecznej Inicjatywy "Komu zdrowie temu czas"


Oglądany: 10272x | Komentarzy: 4 | Okejek: 0 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.05

24.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało