Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

O chłopcu, którego ojciec nazwał Loser

127 899  
758   24  
W 1958 roku mieszkaniec Nowego Jorku, Robert Lane, postanowił dać synowi na imię Winner (Zwycięzca). Państwo Lane mieszkali w biednej dzielnicy Harlem i wcześniej dorobili się już kilkorga dzieci, którym nadali zwyczajne imiona.

Kliknij i zobacz więcej!

Widocznie jednak ojciec miał słabość do tego akurat syna - Winner Lane - z takim imieniem wszystko powinno iść jak po maśle, zapewniając chłopcu powodzenie w życiu.
Trzy lata później w rodzinie pojawił się kolejny syn - siódme i ostatnie dziecko. Z powodu, o którym dziś nikt nie pamięta, ojciec nazwał go Loser (Przegrany). Być może chciał zakończyć wcześniej rozpoczęty żart - wtedy winner, teraz loser. Zabawne, nieprawdaż?

Kliknij i zobacz więcej!

Jednakowoż, jeśli Winnerowi miało się wieść w życiu, to jaki los miał spotkać Losera Lane?

Loser Lane osiągnął w życiu sporo, wyrwawszy się z czarnego getta. Otrzymał stypendium, skończył college i został policjantem w Nowym Jorku - o czym zawsze marzyła jego matka. Choć nigdy nie ukrywał swego prawdziwego imienia, ludzie starali się go nie używać.
"Mam wiele imion: Jimmy, James, cokolwiek" - mówi - "ale nikt nie mówi na mnie Loser. Czasami znajomi i przyjaciele wołają na mnie Lou."
 
Kliknij i zobacz więcej!

Co zaś tyczy jego brata - Zwycięzcy, może "poszczycić się" on sporą kartoteką kryminalną. Przez 40 lat udało mu się zostać aresztowanym 30 razy za włamania, stawianie oporu policji i drobne chuligaństwo.

Kliknij i zobacz więcej!

Obecnie bracia praktycznie ze sobą nie rozmawiają. Ich ojciec - żartowniś od lat jest pensjonariuszem pobliskiego cmentarza. Być może facet miał nawet ciekawy pomysł w temacie wpływu imienia na los człowieka, ale ewidentnie zamienił dzieci miejscami.

Kliknij i zobacz więcej!
 
1

Oglądany: 127899x | Komentarzy: 24 | Okejek: 758 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

06.12

05.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało