Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Ekstrawagancka budowla słynnego piłkarza

105 223  
779   16  
To co widać na zdjęciu, to wbrew pozorom nie futurystyczna wersja wioski Hobbitów, ale zalążek nowej mody w ekologicznej architekturze.

Patrząc z góry, przypomina kształtem jakiś abstrakcyjny kwiat. Przechodząc z kolei obok, można go zupełnie nie zauważyć, tak ściśle komponuje się z otoczeniem. Nie ma co jednak narzekać na jego podziemne położenie. Mieści się w nim wszystko to, czego oczekiwalibyśmy po luksusowej, przestrzennej willi.


Domek zaprojektowano dla słynnej futbolowej gwiazdy - Gary'ego Neville'a. Ma mieć powierzchnię ponad 900 m2 i aspiruje do miana pierwszego całkowicie neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla domu w całej Wielkiej Brytanii.


Wykorzystanie lokalnych materiałów i tradycyjne techniki budowlane znacznie ograniczą ilość odpadków, a ciepło geotermalne, panele słoneczne i wiatraki zapewnią na miejscu odpowiednią ilość energii. W skrócie: ten dom na każdym froncie jest tak zielony, jak tylko się da; wewnątrz i na zewnątrz. Czego chcieć więcej?


To może być do tej pory największy i najśmielszy projekt tego typu. My możemy mieć jedynie nadzieję, że w najbliższej przyszłości stawianie takich domów nie będzie wymagało ogromnego zastrzyku pieniędzy czy ekscentryczności właściciela.


Z drugiej strony - dopiero wyszliśmy z jaskiń, a tu znowu pod ziemię...

Oglądany: 105223x | Komentarzy: 16 | Okejek: 779 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.11

17.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało