Szukaj Pokaż menu

Iracki ruch oporu wciąż walczy!

10 871  
8   10  

Miewasz problemy z powrotem do domu? Specjalny identyfikator!

24 640  
220   15  
Ze specjalną dedykacją dla QuietC’a! QuietC (dla niezorientowanych - zasłużony w boju wyznawca JM) wielokrotnie zwierzał się Redakcji JM z tego, że nie zawsze udaje mu się obudzić w jego ulubionej pościeli w Kubusie Puchatki, dlatego postanowiliśmy mu pomóc! Od kilku dni testuje jedną z naszych Los Bzdurnos Karteczkos i zawsze budził się w domku! On ma już zalaminowaną i przyszytą na stałe taką karteczkę... A Ty nie ryzykuj! Przed wieczornym wyjściem wydrukuj, wypełnij i przyczep sobie w widocznym miejscu!

Wyślij jako e-kartkę!

Pamiętaj! Jeżeli zobaczysz kogoś z taką karteczką pomóż mu, to SWÓJ CZŁOWIEK! Następnym razem być może on pomoże Tobie!! ;)
A tak na marginesie...
Mamy już 200 sztukos w Los Bzdurnos Karteczkos!

Demitologizacja historii obyczajowości seksualnej

18 317  
11   9  
Kolejny prezent od encyklopedii Wiem dla poszukiwaczy dziwnych znaczeń. Wejdź na strony encyklopedii i wyszukaj hasło "smród". Wśród odpowiedzi znajdziesz również "Demitologizację..."

Demitologizacja historii obyczajowości seksualnej, zmiana dotychczasowych poglądów na temat obyczajowości seksualnej w różnych czasach i kulturach na podstawie wyników nowych prac badawczych, które burzą utarte poglądy i przedstawiają nowe, często daleko odbiegające od dotychczas znanych.

Przykłady:

1) Radosny świat seksu starożytnych Greków bywa dotąd często uosobieniem raju erotycznego, spontanicznej i otwartej postawy wobec ciała i przyjemności zmysłowych. Okazuje się, że w tym świecie panował antyfeminizm, pogarda dla doznań zmysłowych, wstrzemięźliwość była cenioną cnotą, a seks w małżeństwie zajmował poślednie miejsce. Słynne greckie hetery bynajmniej nie były tak uczone, piękne i cenione w rozmowach towarzyskich, jak się powszechnie uważa. Brały udział w pijackich orgiach, zaspokajając żądze uczestników. Osoby zorientowane homoseksualnie, tak chętnie powołujące się na przykład Grecji, też mogą być rozczarowane, ponieważ władcy byli wrogo nastawieni do związków między mężczyznami, kontakty analne były przez społeczeństwo postrzegane jako poniżające i ośmieszające mężczyznę. Od żonatego mężczyzny oczekiwano unikania zarówno kontaktów pozamałżeńskich, jak i pederastycznych

2) Messalina erotomanką. Cesarzowa Messalina, żona Klaudiusza, dała nazwę tzw. Messaliny zespołu, oznaczającego kobietę-erotomankę, z wybujałym temperamentem seksualnym, szukającą zaspokojenia potrzeby przyjemności w ramionach niezliczonych kochanków. Niektórzy badacze kwestionują ten obraz cesarzowej i przypisują jej brak temperamentu, próżność, głupotę i chęć pobicia rekordu w liczbie stosunków płciowych.
3) Prostytutka ostoją chrześcijaństwa. Teodora, żona cesarza Justyniana w Bizancjum, niewątpliwie była znaną prostytutką. Nie była lubiana przez historyków. Okazało się jednak, że przyczyniła się do odrodzenia imperium Bizancjum i ochrony chrześcijaństwa wschodniego wobec naporu islamu.

4) Radość z posiadania haremu. Instytucję haremu postrzegano jako źródło cierpienia i upokorzeń kobiet, a samą przyjemność dla jego właściciela. Tymczasem kontakty seksualne z kobietami były obyczajowo regulowane, intrygi kobiet nie sprzyjały zaufaniu i przjaźni z nimi. Władcy haremów przyjaźń i potrzeby romantyczne częściej znajdowali w związkach z kobietami z Zachodu, które były bardziej niezależne, czułe i kobiece.

5) Szczęście Kopciuszka. Bajka o Kopciuszku jest powszechnie znana. Kopciuszek znalazł szczęście w ramionach Królewicza – pięknego, czułego i dobrego mężczyzny. Przez wiele stuleci ci królewicze byli dość gruboskórnymi kochankami, zaniedbującymi higienę osobistą, pachnącymi nader brzydko, zaglądającymi do kieliszka.

6) Harmonia w wielodzietnych rodzinach purytańskich. Rodziny purytańskie kultywowały wielodzietność, trwałe normy i zasady, ład moralny, wartość dziewictwa. Okazuje się, że nieustanna walka z seksualnością i dystans wobec ciała, płci sprzyjały powstaniu wielu negatywnych cech. Wyrazem tego są chociażby zachowane obrazy, zdjęcia i pamiętniki: te cienkie jak kreska usta, twarde i nieczułe serca, antyseksualne obsesje, brak radości w życiu, duży dystans emocjonalny między członkami rodziny.

7) Libertyński raj erotyczny. XVIII w. bywa postrzegany jako raj erotyczny w Europie - swoboda obyczajów, szukanie przyjemności cielesnych i umiejętność ich mnożenia, piękne stroje itp. Jest i inny obraz tych czasów: smród w pałacach z powodu braku toalet, radosny udział w publicznych egzekucjach dostarczający sadystycznych uciech, seksualne wykorzystywanie dzieci, histeria i niedojrzałość u mężczyzn, masowa prostytucja.

8) Seksualne wyzwolenie w XX w. To prawda, że dowartościowano ciało, seksualność, miłość i partnerstwo, ale pojawiły się: pogoń za orgazmem, udawanie luzu, ideał naiwnej blondynki (Marylin Monroe), walka płci, narastanie przemocy seksualnej, brak poczucia bezpieczeństwa w związkach, dzieci bez ojców, brak autorytetów.

Hasło opracowano na podstawie „Słownika Encyklopedycznego Miłość i Seks” Wydawnictwa Europa. Autor - Lew Starowicz. ISBN 83-87977-17-9. Rok wydania 1999.

Znalazł Kozak
11
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Miewasz problemy z powrotem do domu? Specjalny identyfikator!
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Historia milionerki, która nie opuszczała pokoju hotelowego
Przejdź do artykułu Skąd wg dzieci biorą się dzieci?
Przejdź do artykułu 8 koszmarnych przeczuć, które niestety się sprawdziły
Przejdź do artykułu Podróż autem średniej klasy
Przejdź do artykułu Kiedy wychodzisz za mąż po 30. – Demotywatory
Przejdź do artykułu Kącik poezji erotycznej
Przejdź do artykułu Typowe matki w akcji - jak tu ich nie kochać?
Przejdź do artykułu Reforma języka polskiego
Przejdź do artykułu Krótkie idą do archiwum: Laski, wibrator i zabandażowana głowa

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą